araçkarşılaştır.com

Land Rover Velar vs Toyota RAV4

38 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Land Rover Velar vs Toyota RAV4 karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Toyota RAV4, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.

RAV4 genel puanda önde, ancak tork bakımından Velar daha iyi: 400 Nm / 221 Nm.

Genel değerlendirmede Toyota RAV4 öne çıkıyor (Kalite 68 - 64). Fiyatına göre ise Land Rover Velar daha iyi bir alım (Değer 26 - 23).

GENEL PUAN
64
Land Rover Velar · Değer 26
GENEL PUAN · ÖNDE
68
Toyota RAV4 · Değer 23

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2017 ve 2019). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Land Rover VelarToyota RAV4
  • 72Performans55
  • 27Ekonomi66
  • 71Kullanışlılık56
  • 87Güvenlik90
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 12'i karşılaştırıldı.

  • RAV4 her 100 km'de yaklaşık 335 ₺ daha az enerji harcıyor (%52 daha ekonomik).
  • Velar 179 Nm daha fazla tork üretiyor.
  • RAV4 kilometre başına 116 g daha az CO₂ salıyor.

Tüm veriler

ÖzellikLand Rover Velar Velar 2.0 P300 R-dynamic SD-SUV · SUV · 2020–2020₺7.577.120Toyota RAV4 RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Passion X-sport E-cvtD-SUV · SUV · 2020–2024₺4.821.522
GüçHP300EN İYİ218
TorkNm400EN İYİ221
0-100 km/ssn7,3EN İYİ8,1
ÇekişDört çekerDört çeker
Azami hızkm/s209180
Motor hacmicc2.0002.500
Silindir44
EmişTurboAtmosferik
Vites sayısıkarşılaştırma dışı8-
Enerji maliyeti₺/100km650
6,50 ₺/km
315EN İYİ
3,15 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km8381.146EN İYİ
CO₂ emisyonug/km226110EN İYİ
Yakıt tüketimiL/100km9,94,8
Bagaj hacmiL673EN İYİ580
Aks mesafesimm2.874EN İYİ2.690
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.7974.600
Genişlikmm1.9301.855
Yükseklikmm1.6651.685
Ağırlıkkg1.9001.650
DepoL8355
Euro NCAPyıldız5
2017 testi
5
2019 testi
Hava yastığı67EN İYİ
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı-Var
Park yardımıkarşılaştırma dışı-Geri görüş kamerası
ŞanzımanOtomatikOtomatik
Klimakarşılaştırma dışı-Çift bölgeli
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı-Adaptif
Cam tavankarşılaştırma dışı-Var
LED farVarVar
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı-Var
Döşemekarşılaştırma dışı-Deri
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Var
Fiyat₺7.577.120
kasko değeri
₺4.821.522
kasko değeri
Yıllık MTV₺15.147₺50.217
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı-91,5
Garantiyıl33

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Land Rover Velar mı Toyota RAV4 mı?

Land Rover Velar ile Toyota RAV4 D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Velar için ₺7.577.120, RAV4 için ₺4.821.522; RAV4 ₺2.755.598 (%36) daha ucuz.

Velar benzin motorla 300 HP, RAV4 hibrit motorla 218 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Velar için 7,3 sn, RAV4 için 8,1 sn; Velar 0,8 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Velar için yaklaşık ₺650, RAV4 için ₺315 tutuyor; RAV4 her 100 km'de ₺335 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Velar için yaklaşık 838 km, RAV4 için 1.146 km; uzun yolda RAV4 daha seyrek durur.

Uzunluk Velar için 4.797 mm, RAV4 için 4.600 mm; Velar 197 mm daha uzun. Aks mesafesi Velar tarafında 184 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Velar için 673 litre, RAV4 için 580 litre; aile ve uzun yol kullanımında Velar 93 litre önde.

Euro NCAP'te Velar 5 yıldız (2017), RAV4 5 yıldız (2019) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Velar için 6, RAV4 için 7.

Yıllık MTV Velar için yaklaşık ₺15.147, RAV4 için ₺50.217.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Toyota RAV4 68 puanla önde (diğeri 64). Fiyatına göre bakıldığında ise Velar daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse RAV4, bagaj ve aile kullanımıysa Velar daha mantıklı bir seçim.

Velar mı RAV4 mı daha ucuz?
RAV4. Güncel kasko değeri ₺4.821.522, Velar için ₺7.577.120; aradaki fark ₺2.755.598.
Velar mı RAV4 mı daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde RAV4. 100 km için ₺315 harcıyor, Velar ₺650; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺50.253.
Velar mı RAV4 mı daha geniş?
Bagajda Velar: 673 litre, RAV4 için 580 litre. Aks mesafesinde Velar önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.