Land Rover Velar vs Toyota 4Runner
29 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Land Rover Velar vs Toyota 4Runner karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Velar, 3 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Genel değerlendirmede Land Rover Velar öne çıkıyor (Kalite 55 - 45). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 72Performans68
- 27Ekonomi18
- 71Kullanışlılık56
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- Velar bagajı 145 litre daha büyük.
- Velar her 100 km'de yaklaşık 171 ₺ daha az enerji harcıyor (%21 daha ekonomik).
- Velar tek depoyla ~142 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Land Rover Velar Velar 2.0 P300 R-dynamic SD-SUV · SUV · 2020–2020₺7.577.120 | Toyota 4Runner 4RUNNER 4.0D-SUV · SUV · 2021–2021₺5.816.586 |
|---|---|---|
| GüçHP | 300EN İYİ | 270 |
| TorkNm | 400EN İYİ | 377 |
| 0-100 km/ssn | 7,3EN İYİ | 7,7 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 209 | 180 |
| Motor hacmicc | 2.000 | 4.000 |
| Silindir | 4 | 6 |
| Emiş | Turbo | Atmosferik |
| Vites sayısı | 8 | 5 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 650EN İYİ | 821 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 838EN İYİ | 696 |
| CO₂ emisyonug/km | 226EN İYİ | 290 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 9,9 | 12,5 |
| Bagaj hacmiL | 673EN İYİ | 528 |
| Aks mesafesimm | 2.874EN İYİ | 2.790 |
| Koltuk | 5 | 7 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.797 | 4.820 |
| Genişlikmm | 1.930 | 1.925 |
| Yükseklikmm | 1.665 | 1.780 |
| Ağırlıkkg | 1.900 | 2.155 |
| DepoL | 83 | 87 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺7.577.120 | ₺5.816.586 |
| Yıllık MTV | ₺15.147 | ₺144.770 |
| Garantiyıl | 3 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Land Rover Velar mı Toyota 4Runner mi?
Land Rover Velar ile Toyota 4Runner D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Velar için ₺7.577.120, 4Runner için ₺5.816.586; 4Runner ₺1.760.534 (%23) daha ucuz.
Velar benzin motorla 300 HP, 4Runner benzin motorla 270 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Velar için 7,3 sn, 4Runner için 7,7 sn; Velar 0,4 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Velar için yaklaşık ₺650, 4Runner için ₺821 tutuyor; Velar her 100 km'de ₺171 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Velar için yaklaşık 838 km, 4Runner için 696 km; uzun yolda Velar daha seyrek durur.
Uzunluk Velar için 4.797 mm, 4Runner için 4.820 mm; 4Runner 23 mm daha uzun. Aks mesafesi Velar tarafında 84 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Velar için 673 litre, 4Runner için 528 litre; aile ve uzun yol kullanımında Velar 145 litre önde.
Yıllık MTV Velar için yaklaşık ₺15.147, 4Runner için ₺144.770.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Velar 55 puanla önde (diğeri 45). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- Velar mı 4Runner mi daha ucuz?
- 4Runner. Güncel kasko değeri ₺5.816.586, Velar için ₺7.577.120; aradaki fark ₺1.760.534.
- Velar mı 4Runner mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Velar. 100 km için ₺650 harcıyor, 4Runner ₺821; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺25.619.
- Velar mı 4Runner mi daha geniş?
- Bagajda Velar: 673 litre, 4Runner için 528 litre. Aks mesafesinde Velar önde.











