Land Rover Velar vs Suzuki Across
29 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Land Rover Velar vs Suzuki Across karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Suzuki Across, 3 kategorinin 1 tanesini alıyor.
Across genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından Velar daha iyi: 673 L / 490 L.
Genel değerlendirmede Suzuki Across öne çıkıyor (Kalite 57 - 55). Fiyatına göre ise Land Rover Velar daha iyi bir alım (Değer 26 - 17).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 72Performans72
- 27Ekonomi52
- 71Kullanışlılık48
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- Across her 100 km'de yaklaşık 217 ₺ daha az enerji harcıyor (%33 daha ekonomik).
- Across kilometre başına 204 g daha az CO₂ salıyor.
- Velar bagajı 183 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Land Rover Velar Velar 2.0 P300 R-dynamic SD-SUV · SUV · 2020–2020₺7.577.120 | Suzuki Across Across 2.5 PHEV E-cvtD-SUV · SUV · 2023–2023₺5.705.174 |
|---|---|---|
| GüçHP | 300 | 306EN İYİ |
| TorkNm | 400EN İYİ | 270 |
| 0-100 km/ssn | 7,3 | 6,0EN İYİ |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 209 | 180 |
| Motor hacmicc | 2.000 | 2.500 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Atmosferik |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | 8 | - |
| Enerji maliyeti₺/100km | 650 | 434EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 838 | 833 |
| CO₂ emisyonug/km | 226 | 22EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 9,9 | 6,6 |
| Bagaj hacmiL | 673EN İYİ | 490 |
| Aks mesafesimm | 2.874EN İYİ | 2.690 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.797 | 4.635 |
| Genişlikmm | 1.930 | 1.855 |
| Yükseklikmm | 1.665 | 1.690 |
| Ağırlıkkg | 1.900 | 1.940 |
| DepoL | 83 | 55 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺7.577.120 | ₺5.705.174 |
| Yıllık MTV | ₺15.147 | ₺36.448 |
| Garantiyıl | 3 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Land Rover Velar mı Suzuki Across mu?
Land Rover Velar ile Suzuki Across D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Velar için ₺7.577.120, Across için ₺5.705.174; Across ₺1.871.946 (%25) daha ucuz.
Velar benzin motorla 300 HP, Across şarjlı hibrit (phev) motorla 306 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Velar için 7,3 sn, Across için 6,0 sn; Across 1,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Velar için yaklaşık ₺650, Across için ₺434 tutuyor; Across her 100 km'de ₺217 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Velar için yaklaşık 838 km, Across için 833 km; uzun yolda Velar daha seyrek durur.
Uzunluk Velar için 4.797 mm, Across için 4.635 mm; Velar 162 mm daha uzun. Aks mesafesi Velar tarafında 184 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Velar için 673 litre, Across için 490 litre; aile ve uzun yol kullanımında Velar 183 litre önde.
Yıllık MTV Velar için yaklaşık ₺15.147, Across için ₺36.448.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Suzuki Across 57 puanla önde (diğeri 55). Fiyatına göre bakıldığında ise Velar daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Across, bagaj ve aile kullanımıysa Velar daha mantıklı bir seçim.
- Velar mı Across mu daha ucuz?
- Across. Güncel kasko değeri ₺5.705.174, Velar için ₺7.577.120; aradaki fark ₺1.871.946.
- Velar mı Across mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Across. 100 km için ₺434 harcıyor, Velar ₺650; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺32.517.
- Velar mı Across mu daha geniş?
- Bagajda Velar: 673 litre, Across için 490 litre. Aks mesafesinde Velar önde.












