araçkarşılaştır.com

Land Rover Velar vs Porsche Macan

29 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Land Rover Velar vs Porsche Macan karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Porsche Macan, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.

Macan genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından Velar daha iyi: 673 L / 500 L.

Genel değerlendirmede Porsche Macan öne çıkıyor (Kalite 65 - 64). Fiyatına göre ise Land Rover Velar daha iyi bir alım (Değer 26 - 8).

GENEL PUAN
64
Land Rover Velar · Değer 26
GENEL PUAN · ÖNDE
65
Porsche Macan · Değer 8

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2017 ve 2014). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Land Rover VelarPorsche Macan
  • 72Performans90
  • 27Ekonomi30
  • 71Kullanışlılık55
  • 87Güvenlik87
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.

  • Velar bagajı 173 litre daha büyük.
  • Macan 0-100 km/s'e 2,7 sn daha hızlı ulaşıyor.
  • Macan 140 HP daha güçlü.

Tüm veriler

ÖzellikLand Rover Velar Velar 2.0 P300 R-dynamic SD-SUV · SUV · 2020–2020₺7.577.120Porsche Macan Macan Gts 2.9 (440)D-SUV · SUV · 2023–2023₺8.289.306
GüçHP300440EN İYİ
TorkNm400550EN İYİ
0-100 km/ssn7,34,6EN İYİ
ÇekişDört çekerDört çeker
Azami hızkm/s209265
Motor hacmicc2.0002.900
Silindir46
EmişTurboTurbo
Vites sayısı88
Enerji maliyeti₺/100km650
6,50 ₺/km
591EN İYİ
5,91 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km838833
CO₂ emisyonug/km226208EN İYİ
Yakıt tüketimiL/100km9,99,0
Bagaj hacmiL673EN İYİ500
Aks mesafesimm2.874EN İYİ2.807
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.7974.696
Genişlikmm1.9301.923
Yükseklikmm1.6651.624
Ağırlıkkg1.9001.845
DepoL8375
Euro NCAPyıldız5
2017 testi
5
2014 testi
Hava yastığı66
ŞanzımanOtomatikOtomatik
LED farkarşılaştırma dışıVar-
Fiyat₺7.577.120
kasko değeri
₺8.289.306
kasko değeri
Yıllık MTV₺15.147₺60.905
Garantiyıl32

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Land Rover Velar mı Porsche Macan mı?

Land Rover Velar ile Porsche Macan D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Velar için ₺7.577.120, Macan için ₺8.289.306; Velar ₺712.186 (%9) daha ucuz.

Velar benzin motorla 300 HP, Macan benzin motorla 440 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Velar için 7,3 sn, Macan için 4,6 sn; Macan 2,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Velar için yaklaşık ₺650, Macan için ₺591 tutuyor; Macan her 100 km'de ₺59 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Velar için yaklaşık 838 km, Macan için 833 km; uzun yolda Velar daha seyrek durur.

Uzunluk Velar için 4.797 mm, Macan için 4.696 mm; Velar 101 mm daha uzun. Aks mesafesi Velar tarafında 67 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Velar için 673 litre, Macan için 500 litre; aile ve uzun yol kullanımında Velar 173 litre önde.

Euro NCAP'te Velar 5 yıldız (2017), Macan 5 yıldız (2014) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.

Yıllık MTV Velar için yaklaşık ₺15.147, Macan için ₺60.905. Garanti süresi Velar için 3 yıl, Macan için 2 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Porsche Macan 65 puanla önde (diğeri 64). Fiyatına göre bakıldığında ise Velar daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Macan, bagaj ve aile kullanımıysa Velar daha mantıklı bir seçim.

Velar mı Macan mı daha ucuz?
Velar. Güncel kasko değeri ₺7.577.120, Macan için ₺8.289.306; aradaki fark ₺712.186.
Velar mı Macan mı daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Macan. 100 km için ₺591 harcıyor, Velar ₺650; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺8.868.
Velar mı Macan mı daha geniş?
Bagajda Velar: 673 litre, Macan için 500 litre. Aks mesafesinde Velar önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.