Land Rover Velar vs Mercedes-Benz G Serisi
33 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Land Rover Velar vs Mercedes-Benz G Serisi karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Velar, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Velar genel puanda önde, ancak güç bakımından G Serisi daha iyi: 422 HP / 204 HP.
Genel değerlendirmede Land Rover Velar öne çıkıyor (Kalite 58 - 54). Fiyatına göre ise Mercedes-Benz G Serisi daha iyi bir alım (Değer 53 - 23).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 63Performans88
- 44Ekonomi19
- 71Kullanışlılık63
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- Velar her 100 km'de yaklaşık 400 ₺ daha az enerji harcıyor (%46 daha ekonomik).
- G Serisi 218 HP daha güçlü.
- G Serisi 0-100 km/s'e 2,1 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Land Rover Velar Velar 2.0 D204 BelgraviaD-SUV · SUV · 2026–2026₺12.708.258 | Mercedes-Benz G Serisi G 500 EditionD-SUV · SUV · 2024–2025₺19.262.190 |
|---|---|---|
| GüçHP | 204 | 422EN İYİ |
| TorkNm | 430 | 610EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 8,0 | 5,9EN İYİ |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 210 | 210 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | 2.000 | - |
| Silindirkarşılaştırma dışı | 4 | - |
| Emişkarşılaştırma dışı | Turbo | - |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | 8 | - |
| Enerji maliyeti₺/100km | 461EN İYİ | 861 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 952EN İYİ | 763 |
| CO₂ emisyonug/km | 165EN İYİ | 298 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,3 | 13,1 |
| Bagaj hacmiL | 673EN İYİ | 555 |
| Aks mesafesimm | 2.874 | 2.890 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.797 | 4.873 |
| Genişlikmm | 1.930 | 1.984 |
| Yükseklikmm | 1.665 | 1.954 |
| Ağırlıkkg | 1.900 | 2.650 |
| DepoL | 60 | 100 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Adaptif | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Deri | - |
| Fiyat | ₺12.708.258 | ₺19.262.190 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺33.474 | - |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 99,0 |
| Garantiyıl | 5 | 4 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Land Rover Velar mı Mercedes-Benz G Serisi mi?
Land Rover Velar ile Mercedes-Benz G Serisi D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Velar için ₺12.708.258, G Serisi için ₺19.262.190; Velar ₺6.553.932 (%34) daha ucuz.
Velar dizel motorla 204 HP, G Serisi benzin motorla 422 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Velar için 8,0 sn, G Serisi için 5,9 sn; G Serisi 2,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Velar için yaklaşık ₺461, G Serisi için ₺861 tutuyor; Velar her 100 km'de ₺400 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Velar için yaklaşık 952 km, G Serisi için 763 km; uzun yolda Velar daha seyrek durur.
Uzunluk Velar için 4.797 mm, G Serisi için 4.873 mm; G Serisi 76 mm daha uzun. Aks mesafesi G Serisi tarafında 16 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Velar için 673 litre, G Serisi için 555 litre; aile ve uzun yol kullanımında Velar 118 litre önde.
Garanti süresi Velar için 5 yıl, G Serisi için 4 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Velar 58 puanla önde (diğeri 54). Fiyatına göre bakıldığında ise G Serisi daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik ekonomiyse Velar, performanssa G Serisi öne çıkıyor.
- Velar mı G Serisi mi daha ucuz?
- Velar. Güncel kasko değeri ₺12.708.258, G Serisi için ₺19.262.190; aradaki fark ₺6.553.932.
- Velar mı G Serisi mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Velar. 100 km için ₺461 harcıyor, G Serisi ₺861; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺59.973.
- Velar mı G Serisi mi daha geniş?
- Bagajda Velar: 673 litre, G Serisi için 555 litre. Aks mesafesinde G Serisi önde.










