Land Rover Range Rover Velar vs Land Rover Velar
30 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Land Rover Range Rover Velar vs Land Rover Velar karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Range Rover Velar, 4 kategorinin 1 tanesini alıyor.
Range Rover Velar genel puanda önde, ancak güç bakımından Velar daha iyi: 300 HP / 240 HP.
Genel değerlendirmede Land Rover Range Rover Velar öne çıkıyor (Kalite 69 - 64). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 71Performans72
- 46Ekonomi27
- 71Kullanışlılık71
- 87Güvenlik87
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Range Rover Velar her 100 km'de yaklaşık 204 ₺ daha az enerji harcıyor (%31 daha ekonomik).
- Velar 60 HP daha güçlü.
- Range Rover Velar kilometre başına 65 g daha az CO₂ salıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Land Rover Range Rover Velar Velar 2.0 D240 SED-SUV · SUV · 2018–2020₺5.829.348 | Land Rover Velar Velar 2.0 P300 R-dynamic SD-SUV · SUV · 2020–2020₺7.577.120 |
|---|---|---|
| GüçHP | 240 | 300EN İYİ |
| TorkNm | 500EN İYİ | 400 |
| 0-100 km/ssn | 7,5 | 7,3 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 217 | 209 |
| Motor hacmicc | 2.000 | 2.000 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 446EN İYİ | 650 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 984EN İYİ | 838 |
| CO₂ emisyonug/km | 161EN İYİ | 226 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,1 | 9,9 |
| Bagaj hacmiL | 673 | 673 |
| Aks mesafesimm | 2.874 | 2.874 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.803 | 4.797 |
| Genişlikmm | 1.930 | 1.930 |
| Yükseklikmm | 1.665 | 1.665 |
| Ağırlıkkg | 1.841 | 1.900 |
| DepoL | 60 | 83 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺5.829.348 | ₺7.577.120 |
| Yıllık MTV | ₺15.147 | ₺15.147 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 89,7 | - |
| Garantiyıl | 3 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Land Rover Range Rover Velar mı Land Rover Velar mı?
Land Rover Range Rover Velar ile Land Rover Velar D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Range Rover Velar için ₺5.829.348, Velar için ₺7.577.120; Range Rover Velar ₺1.747.772 (%23) daha ucuz.
Range Rover Velar dizel motorla 240 HP, Velar benzin motorla 300 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Range Rover Velar için 7,5 sn, Velar için 7,3 sn; Velar 0,2 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Range Rover Velar için yaklaşık ₺446, Velar için ₺650 tutuyor; Range Rover Velar her 100 km'de ₺204 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Range Rover Velar için yaklaşık 984 km, Velar için 838 km; uzun yolda Range Rover Velar daha seyrek durur.
İki araç da yaklaşık 4.800 mm uzunluğunda. Bagaj hacmi ikisinde de 673 litre.
Euro NCAP'te Range Rover Velar 5 yıldız (2017), Velar 5 yıldız (2017) almış. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺15.147.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Range Rover Velar 69 puanla önde (diğeri 64). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse Range Rover Velar, performanssa Velar öne çıkıyor.
- Range Rover Velar mı Velar mı daha ucuz?
- Range Rover Velar. Güncel kasko değeri ₺5.829.348, Velar için ₺7.577.120; aradaki fark ₺1.747.772.
- Range Rover Velar mı Velar mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Range Rover Velar. 100 km için ₺446 harcıyor, Velar ₺650; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺30.636.











