Land Rover Evoque vs Toyota C-HR
39 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Land Rover Evoque vs Toyota C-HR karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Evoque, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Evoque genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından C-HR daha iyi: 296 ₺/100km / 506 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Land Rover Evoque öne çıkıyor (Kalite 63 - 57). Fiyatına göre ise Toyota C-HR daha iyi bir alım (Değer 32 - 29).
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 76Performans29
- 44Ekonomi65
- 46Kullanışlılık34
- 87Güvenlik90
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- C-HR her 100 km'de yaklaşık 210 ₺ daha az enerji harcıyor (%42 daha ekonomik).
- Evoque 398 Nm daha fazla tork üretiyor.
- Evoque 147 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | Land Rover Evoque Evoque 1.5 PHEV269 Dynamic HseC-SUV · SUV · 2024–2024₺6.400.785 | Toyota C-HR C-hr 1.8 Hybrid Passion X-pack E-cvtC-SUV · SUV · 2019–2023₺2.494.320 |
|---|---|---|
| GüçHP | 269EN İYİ | 122 |
| TorkNm | 540EN İYİ | 142 |
| 0-100 km/ssn | 6,9EN İYİ | 10,9 |
| Çekiş | Dört çeker | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 209 | 180 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.800 |
| Silindir | 3 | 4 |
| Emiş | Turbo | Atmosferik |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | 8 | - |
| Enerji maliyeti₺/100km | 506 | 296EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 740 | 956EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 32EN İYİ | 102 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 7,7 | 4,5 |
| Bagaj hacmiL | 472EN İYİ | 377 |
| Aks mesafesimm | 2.681EN İYİ | 2.640 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.371 | 4.360 |
| Genişlikmm | 1.904 | 1.795 |
| Yükseklikmm | 1.649 | 1.565 |
| Ağırlıkkg | 2.000 | 1.320 |
| DepoL | 57 | 43 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 8" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Yok |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Deri |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺6.400.785 | ₺2.494.320 |
| Yıllık MTV | ₺12.028 | ₺16.600 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 89,9 |
| Garantiyıl | 3 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Land Rover Evoque mi Toyota C-HR mı?
Land Rover Evoque ile Toyota C-HR C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Evoque için ₺6.400.785, C-HR için ₺2.494.320; C-HR ₺3.906.465 (%61) daha ucuz.
Evoque şarjlı hibrit (phev) motorla 269 HP, C-HR hibrit motorla 122 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Evoque için 6,9 sn, C-HR için 10,9 sn; Evoque 4,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Evoque için yaklaşık ₺506, C-HR için ₺296 tutuyor; C-HR her 100 km'de ₺210 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Evoque için yaklaşık 740 km, C-HR için 956 km; uzun yolda C-HR daha seyrek durur.
İki araç da yaklaşık 4.370 mm uzunluğunda. Aks mesafesi Evoque tarafında 41 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Evoque için 472 litre, C-HR için 377 litre; aile ve uzun yol kullanımında Evoque 95 litre önde.
Euro NCAP'te Evoque 5 yıldız (2019), C-HR 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Evoque için 6, C-HR için 7.
Yıllık MTV Evoque için yaklaşık ₺12.028, C-HR için ₺16.600.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Evoque 63 puanla önde (diğeri 57). Fiyatına göre bakıldığında ise C-HR daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse C-HR, bagaj ve aile kullanımıysa Evoque daha mantıklı bir seçim.
- Evoque mi C-HR mi daha ucuz?
- C-HR. Güncel kasko değeri ₺2.494.320, Evoque için ₺6.400.785; aradaki fark ₺3.906.465.
- Evoque mi C-HR mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C-HR. 100 km için ₺296 harcıyor, Evoque ₺506; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺31.531.
- Evoque mi C-HR mi daha geniş?
- Bagajda Evoque: 472 litre, C-HR için 377 litre. Aks mesafesinde Evoque önde.













