Lamborghini Urus vs Porsche Cayenne
22 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Lamborghini Urus vs Porsche Cayenne karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Porsche Cayenne, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Cayenne genel puanda önde, ancak aks mesafesi bakımından Urus daha iyi: 3.003 mm / 2.895 mm.
Genel değerlendirmede Porsche Cayenne öne çıkıyor (Kalite 84 - 60). Fiyatına göre ise Lamborghini Urus daha iyi bir alım (Değer 16 - 9).
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 98Performans98
- 17Ekonomi77
- 73Kullanışlılık77
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 8'i karşılaştırıldı.
- Cayenne her 100 km'de yaklaşık 728 ₺ daha az enerji harcıyor (%87 daha ekonomik).
- Cayenne kilometre başına 320 g daha az CO₂ salıyor.
- Cayenne bagajı 156 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Lamborghini Urus Urus S 4.0 V8 (666) 4WDE-SUV · SUV · 2023–2024₺53.573.976 | Porsche Cayenne Cayenne Coupe Turbo Electric (1156)E-SUV · SUV · 2026–2026₺19.234.716 |
|---|---|---|
| GüçHP | 666 | 1.156 |
| TorkNm | 850 | 1.500EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 3,5 | 2,5 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 306 | 260 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 834 | 106EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 669EN İYİ | 600 |
| CO₂ emisyonug/km | 320 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiL | 616 | 772EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 3.003EN İYİ | 2.895 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 5.112 | 4.918 |
| Genişlikmm | 2.016 | 1.983 |
| Yükseklikmm | 1.638 | 1.696 |
| Ağırlıkkg | 2.200 | 2.055 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 8 |
| Fiyat | ₺53.573.976 | ₺19.234.716 |
| Yıllık MTV | ₺167.671 | ₺57.170 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 89,6 | - |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Lamborghini Urus mu Porsche Cayenne mi?
Lamborghini Urus ile Porsche Cayenne E-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Urus için ₺53.573.976, Cayenne için ₺19.234.716; Cayenne ₺34.339.260 (%64) daha ucuz.
Urus benzin motorla 666 HP, Cayenne elektrik motorla 1156 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Urus için 3,5 sn, Cayenne için 2,5 sn; Cayenne 1,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Urus için yaklaşık ₺834, Cayenne için ₺106 tutuyor; Cayenne her 100 km'de ₺728 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Urus için yaklaşık 669 km, Cayenne için 600 km; uzun yolda Urus daha seyrek durur.
Uzunluk Urus için 5.112 mm, Cayenne için 4.918 mm; Urus 194 mm daha uzun. Aks mesafesi Urus tarafında 108 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Urus için 616 litre, Cayenne için 772 litre; aile ve uzun yol kullanımında Cayenne 156 litre önde.
Yıllık MTV Urus için yaklaşık ₺167.671, Cayenne için ₺57.170.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Porsche Cayenne 84 puanla önde (diğeri 60). Fiyatına göre bakıldığında ise Urus daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- Urus mu Cayenne mi daha ucuz?
- Cayenne. Güncel kasko değeri ₺19.234.716, Urus için ₺53.573.976; aradaki fark ₺34.339.260.
- Urus mu Cayenne mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Cayenne. 100 km için ₺106 harcıyor, Urus ₺834; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺109.263.
- Urus mu Cayenne mi daha geniş?
- Bagajda Cayenne: 772 litre, Urus için 616 litre. Aks mesafesinde Urus önde.












