araçkarşılaştır.com

Kia XCeed vs SsangYong Korando

38 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Kia XCeed vs SsangYong Korando karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

SsangYong Korando, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.

Korando genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından XCeed daha iyi: 395 ₺/100km / 493 ₺/100km.

Genel değerlendirmede SsangYong Korando öne çıkıyor (Kalite 54 - 50). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN
50
Kia XCeed · Değer 43
GENEL PUAN · ÖNDE
54
SsangYong Korando · Değer 44

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Kia XCeedSsangYong Korando
  • 38Performans41
  • 51Ekonomi33
  • 40Kullanışlılık53
  • 67Güvenlik87
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.

  • Korando daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
  • XCeed her 100 km'de yaklaşık 98 ₺ daha az enerji harcıyor (%20 daha ekonomik).
  • Korando bagajı 125 litre daha büyük.

Tüm veriler

ÖzellikKia XCeed Xceed Prestige Design Pack 1.6 Dizel 136 DCTC-SUV · SUV · 2019–2021₺2.078.983SsangYong Korando Korando G1.5T 4x2 AT PlatinumC-SUV · SUV · 2020–2023₺2.037.195
GüçHP136163EN İYİ
TorkNm320EN İYİ260
0-100 km/ssn11,410,8EN İYİ
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s180185
Motor hacmicc1.6001.500
Silindir44
EmişTurboTurbo
Vites sayısı76
Enerji maliyeti₺/100km395EN İYİ
3,95 ₺/km
493
4,93 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km926EN İYİ627
CO₂ emisyonug/km141EN İYİ168
Yakıt tüketimiL/100km5,47,5
Bagaj hacmiL426551EN İYİ
Aks mesafesimm2.6502.675
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.3954.450
Genişlikmm1.8261.870
Yükseklikmm1.4951.629
Ağırlıkkg1.3551.500
DepoL5047
Euro NCAPyıldız4
2019 testi
5EN İYİ
2019 testi
Hava yastığı66
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı-Var
Park yardımıkarşılaştırma dışı-Geri görüş kamerası
ŞanzımanOtomatikOtomatik
Klimakarşılaştırma dışı-Çift bölgeli
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı-Standart
Ekrankarşılaştırma dışı-8"
Cam tavankarşılaştırma dışı-Var
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı-Var
Döşemekarşılaştırma dışı-Yarı deri
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Var
Fiyat₺2.078.983
kasko değeri
₺2.037.195
kasko değeri
Yıllık MTV₺9.012₺9.012
Yıllık değer koruma%90,590,3
Garantiyıl55

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Kia XCeed mi SsangYong Korando mu?

Kia XCeed ile SsangYong Korando C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri XCeed için ₺2.078.983, Korando için ₺2.037.195; Korando ₺41.788 (%2) daha ucuz.

XCeed dizel motorla 136 HP, Korando benzin motorla 163 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma XCeed için 11,4 sn, Korando için 10,8 sn; Korando 0,6 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol XCeed için yaklaşık ₺395, Korando için ₺493 tutuyor; XCeed her 100 km'de ₺98 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil XCeed için yaklaşık 926 km, Korando için 627 km; uzun yolda XCeed daha seyrek durur.

Uzunluk XCeed için 4.395 mm, Korando için 4.450 mm; Korando 55 mm daha uzun. Aks mesafesi Korando tarafında 25 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi XCeed için 426 litre, Korando için 551 litre; aile ve uzun yol kullanımında Korando 125 litre önde.

Euro NCAP'te XCeed 4 yıldız (2019), Korando 5 yıldız (2019) almış. İkisinde de 6 hava yastığı var.

Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺9.012. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre XCeed yılda yaklaşık %9, Korando %10 değer kaybediyor; XCeed değerini daha iyi koruyor.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında SsangYong Korando 54 puanla önde (diğeri 50). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse XCeed, bagaj ve aile kullanımıysa Korando daha mantıklı bir seçim.

XCeed mi Korando mu daha ucuz?
Korando. Güncel kasko değeri ₺2.037.195, XCeed için ₺2.078.983; aradaki fark ₺41.788.
XCeed mi Korando mu daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde XCeed. 100 km için ₺395 harcıyor, Korando ₺493; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺14.666.
XCeed mi Korando mu daha geniş?
Bagajda Korando: 551 litre, XCeed için 426 litre. Aks mesafesinde Korando önde.
XCeed mi Korando mu daha güvenli?
Aynı yılın Euro NCAP testinde Korando daha yüksek puan almış: 5 yıldıza karşı 4.
XCeed mi Korando mu daha az değer kaybediyor?
XCeed. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp XCeed için %9, Korando için %10.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.