Kia Sportage vs Skywell ET5
32 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Kia Sportage vs Skywell ET5 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Skywell ET5, 4 kategorinin 4 tanesini alıyor.
ET5 genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Sportage daha iyi: 1.148 km / 400 km.
Genel değerlendirmede Skywell ET5 öne çıkıyor (Kalite 69 - 57).
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 38Performans54
- 55Ekonomi75
- 48Kullanışlılık51
- Güvenlikveri yetersiz
- 86Konfor & Donanım94
20 ölçütten 17'i karşılaştırıldı.
- ET5 her 100 km'de yaklaşık 321 ₺ daha az enerji harcıyor (%81 daha ekonomik).
- Sportage tek depoyla ~748 km daha fazla yol gidiyor.
- ET5 park yardımı bakımından önde: Geri görüş kamerası / Ön + arka sensör.
Tüm veriler
| Özellik | Kia Sportage Sportage Elegance 1.6 Dizel 136 DCTD-SUV · SUV · 2018–2021₺2.011.360 | Skywell ET5 ET5 Premium Plus 150 KW ElektrikliD-SUV · SUV · 2021–2023₺2.048.722 |
|---|---|---|
| GüçHP | 136 | 204EN İYİ |
| TorkNm | 320 | 320 |
| 0-100 km/ssn | 11,4 | 9,0EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 180 | 150 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 395 | 73EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.148EN İYİ | 400 |
| CO₂ emisyonug/km | 141 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiL | 503EN İYİ | 467 |
| Aks mesafesimm | 2.670 | 2.800EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.485 | 4.698 |
| Genişlikmm | 1.855 | 1.908 |
| Yükseklikmm | 1.635 | 1.696 |
| Ağırlıkkg | 1.500 | 1.890 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Yok | - |
| Park yardımı | Ön + arka sensör | Geri görüş kamerasıEN İYİ |
| Klima | Çift bölgeliEN İYİ | Otomatik |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Standart | - |
| Ekran | 8" | 12.8"EN İYİ |
| Cam tavan | Var | Var |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Yarı deri | DeriEN İYİ |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺2.011.360 | ₺2.048.722 |
| Yıllık MTV | ₺9.012 | ₺12.688 |
| Yıllık değer koruma% | 94,4 | 95,5 |
| Garantiyılkarşılaştırma dışı | 5 | - |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Kia Sportage mi Skywell ET5 mi?
Kia Sportage ile Skywell ET5 D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Sportage için ₺2.011.360, ET5 için ₺2.048.722; Sportage ₺37.362 (%2) daha ucuz.
Sportage dizel motorla 136 HP, ET5 elektrik motorla 204 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Sportage için 11,4 sn, ET5 için 9,0 sn; ET5 2,4 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Sportage için yaklaşık ₺395, ET5 için ₺73 tutuyor; ET5 her 100 km'de ₺321 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Sportage için yaklaşık 1.148 km, ET5 için 400 km; uzun yolda Sportage daha seyrek durur.
Uzunluk Sportage için 4.485 mm, ET5 için 4.698 mm; ET5 213 mm daha uzun. Aks mesafesi ET5 tarafında 130 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Sportage için 503 litre, ET5 için 467 litre; aile ve uzun yol kullanımında Sportage 36 litre önde.
İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV Sportage için yaklaşık ₺9.012, ET5 için ₺12.688. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Sportage yılda yaklaşık %6, ET5 %4 değer kaybediyor; ET5 değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Skywell ET5 69 puanla önde (diğeri 57). Öncelik düşük yakıt gideriyse ET5, bagaj ve aile kullanımıysa Sportage daha mantıklı bir seçim.
- Sportage mi ET5 mi daha ucuz?
- Sportage. Güncel kasko değeri ₺2.011.360, ET5 için ₺2.048.722; aradaki fark ₺37.362.
- Sportage mi ET5 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde ET5. 100 km için ₺73 harcıyor, Sportage ₺395; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺48.219.
- Sportage mi ET5 mi daha geniş?
- Bagajda Sportage: 503 litre, ET5 için 467 litre. Aks mesafesinde ET5 önde.
- Sportage mi ET5 mi daha az değer kaybediyor?
- ET5. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp ET5 için %4, Sportage için %6.










