araçkarşılaştır.com

Kia Niro vs Togg T10X

31 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Niro Prestige Hibrit 1.6 141 DCT ve T10X V2 RWD Uzun Menzil 160KW. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Togg T10X, 4 kategorinin 4 tanesini alıyor.

T10X genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Niro daha iyi: 955 km / 523 km.

Genel değerlendirmede Togg T10X öne çıkıyor (Kalite 73 - 55). Fiyatına göre ise Kia Niro daha iyi bir alım (Değer 56 - 45).

GENEL PUAN
55
Kia Niro · Değer 56
GENEL PUAN · ÖNDE
73
Togg T10X · Değer 45

Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2023). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Kia NiroTogg T10X
  • 39Performans63
  • 66Ekonomi78
  • 46Kullanışlılık53
  • 66Güvenlik92
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

20 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.

  • T10X daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
  • T10X her 100 km'de yaklaşık 218 ₺ daha az enerji harcıyor (%75 daha ekonomik).
  • Niro tek depoyla ~432 km daha fazla yol gidiyor.

Tüm veriler

ÖzellikKia Niro NiroC-SUV · SUV · 2020–2024₺2.456.616Togg T10X T10XC-SUV · SUV · 2023–2026₺2.410.000
GüçHP141218EN İYİ
TorkNm265350EN İYİ
0-100 km/ssn10,47,6EN İYİ
ÇekişÖnden çekişArkadan itiş
Azami hızkm/s162185
Enerji maliyeti₺/100km289
2,89 ₺/km
71EN İYİ
0,71 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km955EN İYİ523
CO₂ emisyonug/km1000EN İYİ
Bagaj hacmiL451441
Aks mesafesimm2.7202.890EN İYİ
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.4204.599
Genişlikmm1.8251.852
Yükseklikmm1.5451.621
Ağırlıkkg1.4742.160
Euro NCAPyıldız4
2022 testi
5EN İYİ
2023 testi
Hava yastığıkarşılaştırma dışı-7
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı-Var
Park yardımıkarşılaştırma dışı-Geri görüş kamerası
Klimakarşılaştırma dışı-Çift bölgeli
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı-Adaptif
Cam tavankarşılaştırma dışı-Yok
LED farkarşılaştırma dışı-Var
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı-Var
Döşemekarşılaştırma dışı-Deri
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Var
Fiyat₺2.456.616
kasko değeri
₺2.410.000
kasko değeri
Yıllık MTV₺12.028₺14.586
Yıllık değer koruma%97,393,2
Garantiyıl53

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Kia Niro mu Togg T10X mu?

Kia Niro ile Togg T10X C-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Kia Niro Niro Prestige Hibrit 1.6 141 DCT ve Togg T10X T10X V2 RWD Uzun Menzil 160KW. Güncel kasko değeri Niro için ₺2.456.616, T10X için ₺2.410.000; T10X ₺46.616 (%2) daha ucuz.

Niro hibrit motorla 141 HP, T10X elektrik motorla 218 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Niro için 10,4 sn, T10X için 7,6 sn; T10X 2,8 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Niro için yaklaşık ₺289, T10X için ₺71 tutuyor; T10X her 100 km'de ₺218 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Niro için yaklaşık 955 km, T10X için 523 km; uzun yolda Niro daha seyrek durur.

Uzunluk Niro için 4.420 mm, T10X için 4.599 mm; T10X 179 mm daha uzun. Aks mesafesi T10X tarafında 170 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Niro için 451 litre, T10X için 441 litre; aile ve uzun yol kullanımında Niro 10 litre önde.

Euro NCAP'te Niro 4 yıldız (2022), T10X 5 yıldız (2023) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.

Yıllık MTV Niro için yaklaşık ₺12.028, T10X için ₺14.586. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Niro yılda yaklaşık %3, T10X %7 değer kaybediyor; Niro değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Niro için 5 yıl, T10X için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Togg T10X 73 puanla önde (diğeri 55). Fiyatına göre bakıldığında ise Niro daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse T10X, bagaj ve aile kullanımıysa Niro daha mantıklı bir seçim.

Niro mu T10X mi daha ucuz?
T10X. Güncel kasko değeri ₺2.410.000, Niro için ₺2.456.616; aradaki fark ₺46.616.
Niro mu T10X mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde T10X. 100 km için ₺71 harcıyor, Niro ₺289; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺32.663.
Niro mu T10X mi daha geniş?
Bagajda Niro: 451 litre, T10X için 441 litre. Aks mesafesinde T10X önde.
Niro mu T10X mi daha az değer kaybediyor?
Niro. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Niro için %3, T10X için %7.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.