araçkarşılaştır.com

Kia Niro EV vs Toyota C-HR

32 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Kia Niro EV vs Toyota C-HR karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Kia Niro EV, 5 kategorinin 4 tanesini alıyor.

Niro EV genel puanda önde, ancak euro ncap bakımından C-HR daha iyi: 5 yıldız / 4 yıldız.

Genel değerlendirmede Kia Niro EV öne çıkıyor (Kalite 72 - 62). Fiyatına göre ise Toyota C-HR daha iyi bir alım (Değer 34 - 29).

GENEL PUAN · ÖNDE
72
Kia Niro EV · Değer 29
GENEL PUAN
62
Toyota C-HR · Değer 34

Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Kia Niro EVToyota C-HR
  • 56Performans29
  • 77Ekonomi65
  • 48Kullanışlılık34
  • 82Güvenlik94
  • 92Konfor & Donanım83

20 ölçütten 20'i karşılaştırıldı.

  • C-HR daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
  • Niro EV her 100 km'de yaklaşık 226 ₺ daha az enerji harcıyor (%76 daha ekonomik).
  • C-HR tek depoyla ~496 km daha fazla yol gidiyor.

Tüm veriler

ÖzellikKia Niro EV Niro EV 204 AT Prestige ElektrikliC-SUV · SUV · 2022–2023₺3.165.323Toyota C-HR C-hr 1.8 Hybrid Passion X-pack E-cvtC-SUV · SUV · 2019–2023₺2.494.320
GüçHP204EN İYİ122
TorkNm255EN İYİ142
0-100 km/ssn7,8EN İYİ10,9
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s167180
Enerji maliyeti₺/100km70EN İYİ
0,70 ₺/km
296
2,96 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km460956EN İYİ
CO₂ emisyonug/km0EN İYİ102
Bagaj hacmiL475EN İYİ377
Aks mesafesimm2.720EN İYİ2.640
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.4204.360
Genişlikmm1.8251.795
Yükseklikmm1.5701.565
Ağırlıkkg1.7571.320
Euro NCAPyıldız4
2022 testi
5EN İYİ
2017 testi
Hava yastığı8EN İYİ7
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıGeri görüş kamerasıGeri görüş kamerası
KlimaOtomatikÇift bölgeliEN İYİ
Hız sabitleyiciAdaptifAdaptif
Ekran10.25"EN İYİ8"
Cam tavanVarEN İYİYok
LED farVarVar
Anahtarsız girişVarVar
DöşemeDeriDeri
Isıtmalı koltukVarVar
Fiyat₺3.165.323
kasko değeri
₺2.494.320
kasko değeri
Yıllık MTV₺12.688₺16.600
Yıllık değer koruma%70,589,9
Garantiyıl53

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Kia Niro EV mi Toyota C-HR mı?

Kia Niro EV ile Toyota C-HR C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Niro EV için ₺3.165.323, C-HR için ₺2.494.320; C-HR ₺671.003 (%21) daha ucuz.

Niro EV elektrik motorla 204 HP, C-HR hibrit motorla 122 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Niro EV için 7,8 sn, C-HR için 10,9 sn; Niro EV 3,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Niro EV için yaklaşık ₺70, C-HR için ₺296 tutuyor; Niro EV her 100 km'de ₺226 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Niro EV için yaklaşık 460 km, C-HR için 956 km; uzun yolda C-HR daha seyrek durur.

Uzunluk Niro EV için 4.420 mm, C-HR için 4.360 mm; Niro EV 60 mm daha uzun. Aks mesafesi Niro EV tarafında 80 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Niro EV için 475 litre, C-HR için 377 litre; aile ve uzun yol kullanımında Niro EV 98 litre önde.

Euro NCAP'te Niro EV 4 yıldız (2022), C-HR 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Niro EV için 8, C-HR için 7.

Yıllık MTV Niro EV için yaklaşık ₺12.688, C-HR için ₺16.600. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Niro EV yılda yaklaşık %30, C-HR %10 değer kaybediyor; C-HR değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Niro EV için 5 yıl, C-HR için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Kia Niro EV 72 puanla önde (diğeri 62). Fiyatına göre bakıldığında ise C-HR daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.

Niro EV mi C-HR mi daha ucuz?
C-HR. Güncel kasko değeri ₺2.494.320, Niro EV için ₺3.165.323; aradaki fark ₺671.003.
Niro EV mi C-HR mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Niro EV. 100 km için ₺70 harcıyor, C-HR ₺296; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺33.843.
Niro EV mi C-HR mi daha geniş?
Bagajda Niro EV: 475 litre, C-HR için 377 litre. Aks mesafesinde Niro EV önde.
Niro EV mi C-HR mi daha az değer kaybediyor?
C-HR. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp C-HR için %10, Niro EV için %30.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.