KG Mobility Musso EV vs Toyota Hilux
28 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Musso EV 4X2 A/t ve Hilux 2.8 D-4D M.hyb Power 4x4 Hi-cruiser A/t. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
KG Mobility Musso EV, 3 kategorinin 1 tanesini alıyor.
Musso EV genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Hilux daha iyi: 816 km / 400 km.
Genel değerlendirmede KG Mobility Musso EV öne çıkıyor (Kalite 73 - 57). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 59Performans68
- 72Ekonomi23
- Kullanışlılıkveri yetersiz
- Güvenlikveri yetersiz
- 87Konfor & Donanım87
20 ölçütten 14'i karşılaştırıldı.
- Musso EV her 100 km'de yaklaşık 614 ₺ daha az enerji harcıyor (%86 daha ekonomik).
- Musso EV kilometre başına 258 g daha az CO₂ salıyor.
- Hilux tek depoyla ~416 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | KG Mobility Musso EV Musso EVPickup · Pick-up · 2025–2026₺2.456.000 | Toyota Hilux HiluxPickup · Pick-up · 2026–2026₺4.850.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 207 | 204 |
| TorkNm | 340 | 500EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 176 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 103EN İYİ | 717 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 400 | 816EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0EN İYİ | 258 |
| Aks mesafesimm | 3.150EN İYİ | 3.085 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 4 | 4 |
| Uzunlukmm | 5.160 | 5.320 |
| Genişlikmm | 1.920 | 1.885 |
| Yükseklikmm | 1.740 | 1.865 |
| Ağırlıkkg | 2.155 | 2.185 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | Adaptif | Adaptif |
| Ekran | 12.3" | 12.3" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Var | - |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Kumaş | Kumaş |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺2.456.000 | ₺4.850.000 |
| Yıllık MTV | ₺14.586 | ₺70.018 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 99,0 | - |
| Garantiyıl | 5 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
KG Mobility Musso EV mi Toyota Hilux mu?
KG Mobility Musso EV ile Toyota Hilux Pickup segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: KG Mobility Musso EV Musso EV 4X2 A/t ve Toyota Hilux Hilux 2.8 D-4D M.hyb Power 4x4 Hi-cruiser A/t. Güncel kasko değeri Musso EV için ₺2.456.000, Hilux için ₺4.850.000; Musso EV ₺2.394.000 (%49) daha ucuz.
Musso EV elektrik motorla 207 HP, Hilux dizel motorla 204 HP güç üretiyor. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Musso EV için yaklaşık ₺103, Hilux için ₺717 tutuyor; Musso EV her 100 km'de ₺614 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Musso EV için yaklaşık 400 km, Hilux için 816 km; uzun yolda Hilux daha seyrek durur.
Uzunluk Musso EV için 5.160 mm, Hilux için 5.320 mm; Hilux 160 mm daha uzun. Aks mesafesi Musso EV tarafında 65 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek.
Yıllık MTV Musso EV için yaklaşık ₺14.586, Hilux için ₺70.018. Garanti süresi Musso EV için 5 yıl, Hilux için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında KG Mobility Musso EV 73 puanla önde (diğeri 57). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- Musso EV mi Hilux mu daha ucuz?
- Musso EV. Güncel kasko değeri ₺2.456.000, Hilux için ₺4.850.000; aradaki fark ₺2.394.000.
- Musso EV mi Hilux mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Musso EV. 100 km için ₺103 harcıyor, Hilux ₺717; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺92.079.










