KG Mobility Korando vs SsangYong XLV
39 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: KG Mobility Korando vs SsangYong XLV karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
SsangYong XLV, 3 kategorinin 1 tanesini alıyor.
XLV genel puanda önde, ancak aks mesafesi bakımından Korando daha iyi: 2.675 mm / 2.600 mm.
Genel değerlendirmede SsangYong XLV öne çıkıyor (Kalite 42 - 40). Fiyatına göre ise KG Mobility Korando daha iyi bir alım (Değer 58 - 35).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 41Performans41
- 28Ekonomi26
- 53Kullanışlılık61
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- XLV bagajı 169 litre daha büyük.
- XLV 1 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
- Korando 75 mm daha uzun aks mesafesiyle arka diz mesafesinde avantajlı.
Tüm veriler
| Özellik | KG Mobility Korando Korando 1.5T 4x2 AT TitaniumC-SUV · SUV · 2024–2025₺2.012.341 | SsangYong XLV Xlv 1.5 4x2 AT DeluxeC-SUV · SUV · 2023–2023₺2.024.981 |
|---|---|---|
| GüçHP | 163 | 163 |
| TorkNm | 260 | 280EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 10,8 | 10,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 185 | 175 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | 1.500 | - |
| Silindirkarşılaştırma dışı | 4 | - |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 493 | 506 |
| Menzil (dolu depo/şarj)kmkarşılaştırma dışı | 627 | - |
| CO₂ emisyonug/km | 168EN İYİ | 175 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 7,5 | 7,7 |
| Bagaj hacmiL | 551 | 720EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.675EN İYİ | 2.600 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.450 | 4.480 |
| Genişlikmm | 1.870 | 1.810 |
| Yükseklikmm | 1.629 | 1.635 |
| Ağırlıkkgkarşılaştırma dışı | 1.500 | - |
| DepoLkarşılaştırma dışı | 47 | - |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Manuel |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Standart |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 9" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺2.012.341 | ₺2.024.981 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺12.028 | - |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 99,0 | - |
| Garantiyıl | 5 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
KG Mobility Korando mu SsangYong XLV mu?
KG Mobility Korando ile SsangYong XLV C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Korando için ₺2.012.341, XLV için ₺2.024.981; Korando ₺12.640 (%1) daha ucuz.
Korando benzin motorla 163 HP, XLV benzin motorla 163 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Korando için 10,8 sn, XLV için 10,9 sn; Korando 0,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Korando için yaklaşık ₺493, XLV için ₺506 tutuyor; Korando her 100 km'de ₺13 daha az harcıyor.
Uzunluk Korando için 4.450 mm, XLV için 4.480 mm; XLV 30 mm daha uzun. Aks mesafesi Korando tarafında 75 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Korando için 551 litre, XLV için 720 litre; aile ve uzun yol kullanımında XLV 169 litre önde.
Hava yastığı sayısı Korando için 6, XLV için 7.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında SsangYong XLV 42 puanla önde (diğeri 40). Fiyatına göre bakıldığında ise Korando daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Korando, bagaj ve aile kullanımıysa XLV daha mantıklı bir seçim.
- Korando mu XLV mi daha ucuz?
- Korando. Güncel kasko değeri ₺2.012.341, XLV için ₺2.024.981; aradaki fark ₺12.640.
- Korando mu XLV mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Korando. 100 km için ₺493 harcıyor, XLV ₺506; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺1.971.
- Korando mu XLV mi daha geniş?
- Bagajda XLV: 720 litre, Korando için 551 litre. Aks mesafesinde Korando önde.













