Jeep Wrangler vs Land Rover Range Rover Velar
33 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Jeep Wrangler 2.0 272 Rubicon 4x4 8AT E6D ve Velar 2.0 D240 SE. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Range Rover Velar, 4 kategorinin 4 tanesini alıyor.
Range Rover Velar genel puanda önde, ancak aks mesafesi bakımından Wrangler daha iyi: 3.008 mm / 2.874 mm.
Genel değerlendirmede Land Rover Range Rover Velar öne çıkıyor (Kalite 69 - 42).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2018 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 69Performans71
- 28Ekonomi46
- 66Kullanışlılık71
- 13Güvenlik87
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Range Rover Velar daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- Range Rover Velar her 100 km'de yaklaşık 178 ₺ daha az enerji harcıyor (%29 daha ekonomik).
- Range Rover Velar 2 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
Tüm veriler
| Özellik | Jeep Wrangler WranglerD-SUV · SUV · 2020–2024₺7.514.680 | Land Rover Range Rover Velar Range Rover VelarD-SUV · SUV · 2018–2020₺5.829.348 |
|---|---|---|
| GüçHP | 272EN İYİ | 240 |
| TorkNm | 400 | 500EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 7,6 | 7,5 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 180 | 217 |
| Motor hacmicc | 2.000 | 2.000 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 624 | 446EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 853 | 984EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 217 | 161EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 9,5 | 6,1 |
| Bagaj hacmiL | 533 | 673EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 3.008EN İYİ | 2.874 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 4 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.882 | 4.803 |
| Genişlikmm | 1.894 | 1.930 |
| Yükseklikmm | 1.848 | 1.665 |
| Ağırlıkkg | 2.100 | 1.841 |
| DepoL | 81 | 60 |
| Euro NCAPyıldız | 1 | 5EN İYİ |
| Hava yastığı | 4 | 6EN İYİ |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Adaptif | - |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 8.4" | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺7.514.680 | ₺5.829.348 |
| Yıllık MTV | ₺33.474 | ₺15.147 |
| Yıllık değer koruma% | 94,2 | 89,7 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Jeep Wrangler mi Land Rover Range Rover Velar mı?
Jeep Wrangler ile Land Rover Range Rover Velar D-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Jeep Wrangler Jeep Wrangler 2.0 272 Rubicon 4x4 8AT E6D ve Land Rover Range Rover Velar Velar 2.0 D240 SE. Güncel kasko değeri Wrangler için ₺7.514.680, Range Rover Velar için ₺5.829.348; Range Rover Velar ₺1.685.332 (%22) daha ucuz.
Wrangler benzin motorla 272 HP, Range Rover Velar dizel motorla 240 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Wrangler için 7,6 sn, Range Rover Velar için 7,5 sn; Range Rover Velar 0,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Wrangler için yaklaşık ₺624, Range Rover Velar için ₺446 tutuyor; Range Rover Velar her 100 km'de ₺178 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Wrangler için yaklaşık 853 km, Range Rover Velar için 984 km; uzun yolda Range Rover Velar daha seyrek durur.
Uzunluk Wrangler için 4.882 mm, Range Rover Velar için 4.803 mm; Wrangler 79 mm daha uzun. Aks mesafesi Wrangler tarafında 134 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Wrangler için 533 litre, Range Rover Velar için 673 litre; aile ve uzun yol kullanımında Range Rover Velar 140 litre önde.
Euro NCAP'te Wrangler 1 yıldız (2018), Range Rover Velar 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Wrangler için 4, Range Rover Velar için 6.
Yıllık MTV Wrangler için yaklaşık ₺33.474, Range Rover Velar için ₺15.147. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Wrangler yılda yaklaşık %6, Range Rover Velar %10 değer kaybediyor; Wrangler değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Wrangler için 2 yıl, Range Rover Velar için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Range Rover Velar 69 puanla önde (diğeri 42). Öncelik ekonomiyse Range Rover Velar, performanssa Wrangler öne çıkıyor.
- Wrangler mi Range Rover Velar mı daha ucuz?
- Range Rover Velar. Güncel kasko değeri ₺5.829.348, Wrangler için ₺7.514.680; aradaki fark ₺1.685.332.
- Wrangler mi Range Rover Velar mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Range Rover Velar. 100 km için ₺446 harcıyor, Wrangler ₺624; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺26.694.
- Wrangler mi Range Rover Velar mı daha geniş?
- Bagajda Range Rover Velar: 673 litre, Wrangler için 533 litre. Aks mesafesinde Wrangler önde.
- Wrangler mi Range Rover Velar mı daha az değer kaybediyor?
- Wrangler. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Wrangler için %6, Range Rover Velar için %10.











