araçkarşılaştır.com

Jaguar F-Pace vs Nissan X-Trail

39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: F-pace AWD SE 2.0 D204 ve X-trail E-power 213 E-4ORCE Platinumprem. 4WD. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Jaguar F-Pace, 5 kategorinin 2 tanesini alıyor.

F-Pace genel puanda önde, ancak hız sabitleyici bakımından X-Trail daha iyi: Adaptif / Standart.

Genel değerlendirmede Jaguar F-Pace öne çıkıyor (Kalite 72 - 71). Fiyatına göre ise Nissan X-Trail daha iyi bir alım (Değer 31 - 19).

GENEL PUAN · ÖNDE
72
Jaguar F-Pace · Değer 19
GENEL PUAN
71
Nissan X-Trail · Değer 31

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2017 ve 2022). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Jaguar F-PaceNissan X-Trail
  • 63Performans64
  • 49Ekonomi50
  • 68Kullanışlılık57
  • 95Güvenlik90
  • 87Konfor & Donanım96

21 ölçütten 18'i karşılaştırıldı.

  • F-Pace park yardımı bakımından önde: Geri görüş kamerası / Ön + arka sensör.
  • X-Trail hız sabitleyici bakımından önde: Adaptif / Standart.
  • F-Pace 169 mm daha uzun aks mesafesiyle arka diz mesafesinde avantajlı.

Tüm veriler

ÖzellikJaguar F-Pace F-PaceD-SUV · SUV · 2021–2023₺7.466.084Nissan X-Trail X-TrailD-SUV · SUV · 2022–2023₺4.344.939
GüçHP204213EN İYİ
TorkNm430EN İYİ330
0-100 km/ssn8,07,0EN İYİ
ÇekişDört çekerDört çeker
Azami hızkm/s210180
Motor hacmicc2.0001.500
Silindir43
EmişTurboTurbo
Vites sayısıkarşılaştırma dışı8-
Enerji maliyeti₺/100km439
4,39 ₺/km
401EN İYİ
4,01 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km1.100EN İYİ902
CO₂ emisyonug/km158139EN İYİ
Yakıt tüketimiL/100km6,06,1
Bagaj hacmiL613EN İYİ585
Aks mesafesimm2.874EN İYİ2.705
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.7474.680
Genişlikmm1.9361.840
Yükseklikmm1.6641.725
Ağırlıkkg1.7751.650
DepoL6655
Euro NCAPyıldız5
2017 testi
5
2022 testi
Hava yastığıkarşılaştırma dışı6-
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıGeri görüş kamerasıEN İYİÖn + arka sensör
ŞanzımanOtomatikOtomatik
KlimaÇift bölgeliÇift bölgeli
Hız sabitleyiciStandartAdaptifEN İYİ
Ekran11.4"12.3"EN İYİ
Cam tavankarşılaştırma dışı-Var
LED farVarVar
Anahtarsız girişVarVar
Döşemekarşılaştırma dışı-Deri
Isıtmalı koltukVarVar
Fiyat₺7.466.084
kasko değeri
₺4.344.939
kasko değeri
Yıllık MTV₺25.784₺9.012
Yıllık değer koruma%85,988,3
Garantiyıl33

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Jaguar F-Pace mi Nissan X-Trail mi?

Jaguar F-Pace ile Nissan X-Trail D-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Jaguar F-Pace F-pace AWD SE 2.0 D204 ve Nissan X-Trail X-trail E-power 213 E-4ORCE Platinumprem. 4WD. Güncel kasko değeri F-Pace için ₺7.466.084, X-Trail için ₺4.344.939; X-Trail ₺3.121.145 (%42) daha ucuz.

F-Pace dizel motorla 204 HP, X-Trail hibrit motorla 213 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma F-Pace için 8,0 sn, X-Trail için 7,0 sn; X-Trail 1,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol F-Pace için yaklaşık ₺439, X-Trail için ₺401 tutuyor; X-Trail her 100 km'de ₺38 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil F-Pace için yaklaşık 1.100 km, X-Trail için 902 km; uzun yolda F-Pace daha seyrek durur.

Uzunluk F-Pace için 4.747 mm, X-Trail için 4.680 mm; F-Pace 67 mm daha uzun. Aks mesafesi F-Pace tarafında 169 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi F-Pace için 613 litre, X-Trail için 585 litre; aile ve uzun yol kullanımında F-Pace 28 litre önde.

Euro NCAP'te F-Pace 5 yıldız (2017), X-Trail 5 yıldız (2022) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.

Yıllık MTV F-Pace için yaklaşık ₺25.784, X-Trail için ₺9.012. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre F-Pace yılda yaklaşık %14, X-Trail %12 değer kaybediyor; X-Trail değerini daha iyi koruyor.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Jaguar F-Pace 72 puanla önde (diğeri 71). Fiyatına göre bakıldığında ise X-Trail daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse X-Trail, bagaj ve aile kullanımıysa F-Pace daha mantıklı bir seçim.

F-Pace mi X-Trail mi daha ucuz?
X-Trail. Güncel kasko değeri ₺4.344.939, F-Pace için ₺7.466.084; aradaki fark ₺3.121.145.
F-Pace mi X-Trail mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde X-Trail. 100 km için ₺401 harcıyor, F-Pace ₺439; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺5.711.
F-Pace mi X-Trail mi daha geniş?
Bagajda F-Pace: 613 litre, X-Trail için 585 litre. Aks mesafesinde F-Pace önde.
F-Pace mi X-Trail mi daha az değer kaybediyor?
X-Trail. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp X-Trail için %12, F-Pace için %14.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.