Hyundai Tucson vs Nissan X-Trail
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Hyundai Tucson vs Nissan X-Trail karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Nissan X-Trail, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.
X-Trail genel puanda önde, ancak park yardımı bakımından Tucson daha iyi: Geri görüş kamerası / Ön + arka sensör.
Genel değerlendirmede Nissan X-Trail öne çıkıyor (Kalite 63 - 60). Fiyatına göre ise Hyundai Tucson daha iyi bir alım (Değer 62 - 45).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2015 ve 2014). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 41Performans45
- 55Ekonomi49
- 49Kullanışlılık54
- 89Güvenlik84
- 62Konfor & Donanım82
21 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.
- X-Trail cam tavan bakımından önde: Var / Yok.
- X-Trail döşeme bakımından önde: Deri / Kumaş.
- Tucson park yardımı bakımından önde: Geri görüş kamerası / Ön + arka sensör.
Tüm veriler
| Özellik | Hyundai Tucson Tucson FL 1.6 CRDI Elite 4x4 DCTD-SUV · SUV · 2018–2020₺2.178.437 | Nissan X-Trail X-trail 1.3 Dig-t 158 DCT Platinum 5 KisilikD-SUV · SUV · 2020–2021₺2.199.177 |
|---|---|---|
| GüçHP | 136 | 158EN İYİ |
| TorkNm | 320EN İYİ | 270 |
| 0-100 km/ssn | 10,5 | 9,5EN İYİ |
| Çekiş | Dört çeker | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 186 | 198 |
| Motor hacmicc | 1.600 | 1.300 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 380EN İYİ | 420 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.038EN İYİ | 938 |
| CO₂ emisyonug/km | 137EN İYİ | 146 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,2 | 6,4 |
| Bagaj hacmiL | 513 | 550EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.670 | 2.705EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.480 | 4.690 |
| Genişlikmm | 1.850 | 1.820 |
| Yükseklikmm | 1.660 | 1.740 |
| Ağırlıkkg | 1.500 | 1.505 |
| DepoL | 54 | 60 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerasıEN İYİ | Ön + arka sensör |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Otomatik | Çift bölgeliEN İYİ |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekran | 8"EN İYİ | 7" |
| Cam tavan | Yok | VarEN İYİ |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Kumaş | DeriEN İYİ |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺2.178.437 | ₺2.199.177 |
| Yıllık MTV | ₺5.220 | ₺4.807 |
| Yıllık değer koruma% | 95,8 | 89,7 |
| Garantiyıl | 5 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Hyundai Tucson mu Nissan X-Trail mi?
Hyundai Tucson ile Nissan X-Trail D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Tucson için ₺2.178.437, X-Trail için ₺2.199.177; Tucson ₺20.740 (%1) daha ucuz.
Tucson dizel motorla 136 HP, X-Trail benzin motorla 158 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Tucson için 10,5 sn, X-Trail için 9,5 sn; X-Trail 1,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Tucson için yaklaşık ₺380, X-Trail için ₺420 tutuyor; Tucson her 100 km'de ₺40 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Tucson için yaklaşık 1.038 km, X-Trail için 938 km; uzun yolda Tucson daha seyrek durur.
Uzunluk Tucson için 4.480 mm, X-Trail için 4.690 mm; X-Trail 210 mm daha uzun. Aks mesafesi X-Trail tarafında 35 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Tucson için 513 litre, X-Trail için 550 litre; aile ve uzun yol kullanımında X-Trail 37 litre önde.
Euro NCAP'te Tucson 5 yıldız (2015), X-Trail 5 yıldız (2014) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV Tucson için yaklaşık ₺5.220, X-Trail için ₺4.807. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Tucson yılda yaklaşık %4, X-Trail %10 değer kaybediyor; Tucson değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Tucson için 5 yıl, X-Trail için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Nissan X-Trail 63 puanla önde (diğeri 60). Fiyatına göre bakıldığında ise Tucson daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Tucson, bagaj ve aile kullanımıysa X-Trail daha mantıklı bir seçim.
- Tucson mu X-Trail mi daha ucuz?
- Tucson. Güncel kasko değeri ₺2.178.437, X-Trail için ₺2.199.177; aradaki fark ₺20.740.
- Tucson mu X-Trail mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Tucson. 100 km için ₺380 harcıyor, X-Trail ₺420; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺6.021.
- Tucson mu X-Trail mi daha geniş?
- Bagajda X-Trail: 550 litre, Tucson için 513 litre. Aks mesafesinde X-Trail önde.
- Tucson mu X-Trail mi daha az değer kaybediyor?
- Tucson. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Tucson için %4, X-Trail için %10.











