araçkarşılaştır.com

Hyundai Kona vs Renault Captur

22 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Hyundai Kona vs Renault Captur karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hyundai Kona, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.

Kona genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Captur daha iyi: 828 km / 505 km.

Genel değerlendirmede Hyundai Kona öne çıkıyor (Kalite 65 - 57). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN · ÖNDE
65
Hyundai Kona · Değer 71
GENEL PUAN
57
Renault Captur · Değer 64

Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2017 ve 2019). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Hyundai KonaRenault Captur
  • 56Performans48
  • 78Ekonomi51
  • 31Kullanışlılık39
  • 87Güvenlik87
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

20 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.

  • Kona her 100 km'de yaklaşık 316 ₺ daha az enerji harcıyor (%83 daha ekonomik).
  • Captur tek depoyla ~323 km daha fazla yol gidiyor.
  • Kona kilometre başına 132 g daha az CO₂ salıyor.

Tüm veriler

ÖzellikHyundai Kona Kona Elektrik Progressive 150 KWB-SUV · SUV · 2021–2023₺1.589.985Renault Captur Captur RS Line 1.3 TCE EDC 155B-SUV · SUV · 2021–2022₺1.609.176
GüçHP204EN İYİ155
TorkNm255270EN İYİ
0-100 km/ssn7,8EN İYİ8,6
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s172202
Enerji maliyeti₺/100km65EN İYİ
0,65 ₺/km
381
3,81 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km505828EN İYİ
CO₂ emisyonug/km0EN İYİ132
Bagaj hacmiL361422EN İYİ
Aks mesafesimm2.6002.639EN İYİ
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.1654.227
Genişlikmm1.8001.797
Yükseklikmm1.5501.576
Ağırlıkkg1.3501.234
Euro NCAPyıldız5
2017 testi
5
2019 testi
Hava yastığı66
Fiyat₺1.589.985
kasko değeri
₺1.609.176
kasko değeri
Yıllık MTV₺12.688₺4.807
Yıllık değer koruma%99,196,0
Garantiyıl53

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Hyundai Kona mı Renault Captur mu?

Hyundai Kona ile Renault Captur B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Kona için ₺1.589.985, Captur için ₺1.609.176; Kona ₺19.191 (%1) daha ucuz.

Kona elektrik motorla 204 HP, Captur benzin motorla 155 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Kona için 7,8 sn, Captur için 8,6 sn; Kona 0,8 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Kona için yaklaşık ₺65, Captur için ₺381 tutuyor; Kona her 100 km'de ₺316 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Kona için yaklaşık 505 km, Captur için 828 km; uzun yolda Captur daha seyrek durur.

Uzunluk Kona için 4.165 mm, Captur için 4.227 mm; Captur 62 mm daha uzun. Aks mesafesi Captur tarafında 39 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Kona için 361 litre, Captur için 422 litre; aile ve uzun yol kullanımında Captur 61 litre önde.

Euro NCAP'te Kona 5 yıldız (2017), Captur 5 yıldız (2019) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.

Yıllık MTV Kona için yaklaşık ₺12.688, Captur için ₺4.807. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Kona yılda yaklaşık %1, Captur %4 değer kaybediyor; Kona değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Kona için 5 yıl, Captur için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Hyundai Kona 65 puanla önde (diğeri 57). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse Kona, bagaj ve aile kullanımıysa Captur daha mantıklı bir seçim.

Kona mı Captur mu daha ucuz?
Kona. Güncel kasko değeri ₺1.589.985, Captur için ₺1.609.176; aradaki fark ₺19.191.
Kona mı Captur mu daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Kona. 100 km için ₺65 harcıyor, Captur ₺381; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺47.430.
Kona mı Captur mu daha geniş?
Bagajda Captur: 422 litre, Kona için 361 litre. Aks mesafesinde Captur önde.
Kona mı Captur mu daha az değer kaybediyor?
Kona. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Kona için %1, Captur için %4.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.