araçkarşılaştır.com

Hyundai Inster vs Renault Captur

32 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Hyundai Inster vs Renault Captur karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Renault Captur, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.

Captur genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından Inster daha iyi: 60 ₺/100km / 374 ₺/100km.

Genel değerlendirmede Renault Captur öne çıkıyor (Kalite 57 - 50). Fiyatına göre ise Hyundai Inster daha iyi bir alım (Değer 67 - 54).

GENEL PUAN
50
Hyundai Inster · Değer 67
GENEL PUAN · ÖNDE
57
Renault Captur · Değer 54

Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2025 ve 2019). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Hyundai InsterRenault Captur
  • 23Performans46
  • 74Ekonomi52
  • 23Kullanışlılık39
  • 71Güvenlik87
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

20 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.

  • Inster her 100 km'de yaklaşık 314 ₺ daha az enerji harcıyor (%84 daha ekonomik).
  • Captur daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
  • Captur tek depoyla ~515 km daha fazla yol gidiyor.

Tüm veriler

ÖzellikHyundai Inster Inster Dynamic 71.1KWB-SUV · SUV · 2025–2026₺1.640.000Renault Captur Captur Evolution 1.3 Mild Hybrid EDC 160B-SUV · SUV · 2024–2024₺1.619.227
GüçHP97160EN İYİ
TorkNm147270EN İYİ
0-100 km/ssn11,79,4EN İYİ
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s140200
Enerji maliyeti₺/100km60EN İYİ
0,60 ₺/km
374
3,74 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km327842EN İYİ
CO₂ emisyonug/km0EN İYİ130
Bagaj hacmiL280422EN İYİ
Aks mesafesimm2.5802.639EN İYİ
Koltuk45
Kapı55
Uzunlukmm3.8254.227
Genişlikmm1.6101.797
Yükseklikmm1.5751.576
Ağırlıkkg1.3051.234
Euro NCAPyıldız4
2025 testi
5EN İYİ
2019 testi
Hava yastığı7EN İYİ6
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışıVar-
Park yardımıkarşılaştırma dışıGeri görüş kamerası-
Klimakarşılaştırma dışıOtomatik-
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışıAdaptif-
Ekrankarşılaştırma dışı10.25"-
Cam tavankarşılaştırma dışıYok-
LED farkarşılaştırma dışıYok-
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışıVar-
Döşemekarşılaştırma dışıKumaş-
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışıYok-
Fiyat₺1.640.000
kasko değeri
₺1.619.227
kasko değeri
Yıllık MTV₺2.504₺6.902
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı96,0-
Garantiyıl53

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Hyundai Inster mi Renault Captur mu?

Hyundai Inster ile Renault Captur B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Inster için ₺1.640.000, Captur için ₺1.619.227; Captur ₺20.773 (%1) daha ucuz.

Inster elektrik motorla 97 HP, Captur benzin motorla 160 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Inster için 11,7 sn, Captur için 9,4 sn; Captur 2,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Inster için yaklaşık ₺60, Captur için ₺374 tutuyor; Inster her 100 km'de ₺314 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Inster için yaklaşık 327 km, Captur için 842 km; uzun yolda Captur daha seyrek durur.

Uzunluk Inster için 3.825 mm, Captur için 4.227 mm; Captur 402 mm daha uzun. Aks mesafesi Captur tarafında 59 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Inster için 280 litre, Captur için 422 litre; aile ve uzun yol kullanımında Captur 142 litre önde.

Euro NCAP'te Inster 4 yıldız (2025), Captur 5 yıldız (2019) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Inster için 7, Captur için 6.

Yıllık MTV Inster için yaklaşık ₺2.504, Captur için ₺6.902. Garanti süresi Inster için 5 yıl, Captur için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Renault Captur 57 puanla önde (diğeri 50). Fiyatına göre bakıldığında ise Inster daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Inster, bagaj ve aile kullanımıysa Captur daha mantıklı bir seçim.

Inster mi Captur mu daha ucuz?
Captur. Güncel kasko değeri ₺1.619.227, Inster için ₺1.640.000; aradaki fark ₺20.773.
Inster mi Captur mu daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Inster. 100 km için ₺60 harcıyor, Captur ₺374; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺47.093.
Inster mi Captur mu daha geniş?
Bagajda Captur: 422 litre, Inster için 280 litre. Aks mesafesinde Captur önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.