Honda ZR-V vs Toyota C-HR
38 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Zr-v 2.0 Hybrid Advance AT ve C-hr 1.8 Hybrid Passion X-pack E-cvt. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Honda ZR-V, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.
ZR-V genel puanda önde, ancak euro ncap bakımından C-HR daha iyi: 5 yıldız / 4 yıldız.
Genel değerlendirmede Honda ZR-V öne çıkıyor (Kalite 64 - 62). Fiyatına göre ise Toyota C-HR daha iyi bir alım (Değer 34 - 20).
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2023 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 56Performans29
- 55Ekonomi64
- 35Kullanışlılık34
- 79Güvenlik94
- 93Konfor & Donanım83
21 ölçütten 20'i karşılaştırıldı.
- C-HR daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- ZR-V cam tavan bakımından önde: Var / Yok.
- ZR-V 0-100 km/s'e 2,9 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Honda ZR-V ZR-VC-SUV · SUV · 2023–2026₺4.970.000 | Toyota C-HR C-HRC-SUV · SUV · 2019–2023₺2.494.320 |
|---|---|---|
| GüçHP | 184EN İYİ | 122 |
| TorkNm | 315EN İYİ | 142 |
| 0-100 km/ssn | 8,0EN İYİ | 10,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 173 | 180 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 1.800 |
| Silindirkarşılaştırma dışı | - | 4 |
| Emiş | Atmosferik | Atmosferik |
| Enerji maliyeti₺/100km | 381 | 296EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 983EN İYİ | 956 |
| CO₂ emisyonug/kmkarşılaştırma dışı | - | 102 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,8 | 4,5 |
| Bagaj hacmiL | 380 | 377 |
| Aks mesafesimm | 2.655 | 2.640 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.568 | 4.360 |
| Genişlikmm | 1.840 | 1.795 |
| Yükseklikmm | 1.620 | 1.565 |
| Ağırlıkkg | 1.590 | 1.320 |
| DepoL | 57 | 43 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 5EN İYİ |
| Hava yastığı | 10EN İYİ | 7 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Ön + arka sensör | Geri görüş kamerasıEN İYİ |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | Adaptif | Adaptif |
| Ekran | 9"EN İYİ | 8" |
| Cam tavan | VarEN İYİ | Yok |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Deri | Deri |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺4.970.000 | ₺2.494.320 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺16.600 |
| Yıllık değer koruma% | 87,5 | 89,9 |
| Garantiyıl | 3 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Honda ZR-V mı Toyota C-HR mı?
Honda ZR-V ile Toyota C-HR C-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Honda ZR-V Zr-v 2.0 Hybrid Advance AT ve Toyota C-HR C-hr 1.8 Hybrid Passion X-pack E-cvt. Güncel kasko değeri ZR-V için ₺4.970.000, C-HR için ₺2.494.320; C-HR ₺2.475.680 (%50) daha ucuz.
ZR-V hibrit motorla 184 HP, C-HR hibrit motorla 122 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma ZR-V için 8,0 sn, C-HR için 10,9 sn; ZR-V 2,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol ZR-V için yaklaşık ₺381, C-HR için ₺296 tutuyor; C-HR her 100 km'de ₺85 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil ZR-V için yaklaşık 983 km, C-HR için 956 km; uzun yolda ZR-V daha seyrek durur.
Uzunluk ZR-V için 4.568 mm, C-HR için 4.360 mm; ZR-V 208 mm daha uzun. Aks mesafesi ZR-V tarafında 15 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi ZR-V için 380 litre, C-HR için 377 litre; aile ve uzun yol kullanımında ZR-V 3 litre önde.
Euro NCAP'te ZR-V 4 yıldız (2023), C-HR 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı ZR-V için 10, C-HR için 7.
Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre ZR-V yılda yaklaşık %13, C-HR %10 değer kaybediyor; C-HR değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Honda ZR-V 64 puanla önde (diğeri 62). Fiyatına göre bakıldığında ise C-HR daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse C-HR, bagaj ve aile kullanımıysa ZR-V daha mantıklı bir seçim.
- ZR-V mi C-HR mi daha ucuz?
- C-HR. Güncel kasko değeri ₺2.494.320, ZR-V için ₺4.970.000; aradaki fark ₺2.475.680.
- ZR-V mi C-HR mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C-HR. 100 km için ₺296 harcıyor, ZR-V ₺381; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺12.810.
- ZR-V mi C-HR mi daha geniş?
- Bagajda ZR-V: 380 litre, C-HR için 377 litre. Aks mesafesinde ZR-V önde.
- ZR-V mi C-HR mi daha az değer kaybediyor?
- C-HR. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp C-HR için %10, ZR-V için %13.













