Honda HR-V vs Kia EV3
32 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Hr-v 1.5 e:hev Hibrid Elegance AT ve EV3 (204) AT Cool Long Range. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Kia EV3, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.
EV3 genel puanda önde, ancak ısıtmalı koltuk bakımından HR-V daha iyi: Var / Yok.
Genel değerlendirmede Kia EV3 öne çıkıyor (Kalite 62 - 50). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 37Performans57
- 52Ekonomi81
- 40Kullanışlılık45
- Güvenlikveri yetersiz
- 69Konfor & Donanım62
20 ölçütten 17'i karşılaştırıldı.
- EV3 her 100 km'de yaklaşık 290 ₺ daha az enerji harcıyor (%82 daha ekonomik).
- HR-V ısıtmalı koltuk bakımından önde: Var / Yok.
- EV3 0-100 km/s'e 2,7 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Honda HR-V HR-VC-SUV · SUV · 2022–2026₺2.740.000 | Kia EV3 EV3C-SUV · SUV · 2026–2026₺2.450.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 131 | 204EN İYİ |
| TorkNm | 253 | 283EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 10,6 | 7,9EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 170 | 170 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 355 | 64EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 741EN İYİ | 604 |
| CO₂ emisyonug/km | 122 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiL | 448 | 460 |
| Aks mesafesimm | 2.610 | 2.680EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.294 | 4.300 |
| Genişlikmm | 1.772 | 1.850 |
| Yükseklikmm | 1.605 | 1.560 |
| Ağırlıkkgkarşılaştırma dışı | 1.312 | - |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | Adaptif | Adaptif |
| Ekran | 9" | 12.3"EN İYİ |
| Cam tavan | Yok | Yok |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Kumaş | Kumaş |
| Isıtmalı koltuk | VarEN İYİ | Yok |
| Fiyat | ₺2.740.000 | ₺2.450.000 |
| Yıllık MTV | ₺12.028 | ₺14.586 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 93,8 | - |
| Garantiyıl | 3 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Honda HR-V mı Kia EV3 mi?
Honda HR-V ile Kia EV3 C-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Honda HR-V Hr-v 1.5 e:hev Hibrid Elegance AT ve Kia EV3 EV3 (204) AT Cool Long Range. Güncel kasko değeri HR-V için ₺2.740.000, EV3 için ₺2.450.000; EV3 ₺290.000 (%11) daha ucuz.
HR-V hibrit motorla 131 HP, EV3 elektrik motorla 204 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma HR-V için 10,6 sn, EV3 için 7,9 sn; EV3 2,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol HR-V için yaklaşık ₺355, EV3 için ₺64 tutuyor; EV3 her 100 km'de ₺290 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil HR-V için yaklaşık 741 km, EV3 için 604 km; uzun yolda HR-V daha seyrek durur.
İki araç da yaklaşık 4.300 mm uzunluğunda. Aks mesafesi EV3 tarafında 70 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi HR-V için 448 litre, EV3 için 460 litre; aile ve uzun yol kullanımında EV3 12 litre önde.
Hava yastığı sayısı HR-V için 6, EV3 için 7.
Yıllık MTV HR-V için yaklaşık ₺12.028, EV3 için ₺14.586. Garanti süresi HR-V için 3 yıl, EV3 için 5 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Kia EV3 62 puanla önde (diğeri 50). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- HR-V mi EV3 mi daha ucuz?
- EV3. Güncel kasko değeri ₺2.450.000, HR-V için ₺2.740.000; aradaki fark ₺290.000.
- HR-V mi EV3 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde EV3. 100 km için ₺64 harcıyor, HR-V ₺355; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺43.554.
- HR-V mi EV3 mi daha geniş?
- Bagajda EV3: 460 litre, HR-V için 448 litre. Aks mesafesinde EV3 önde.












