Honda CR-V vs Volkswagen Tayron
38 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Cr-v 1.5T Executive+ OV ve Tayron 1.5 etsi 150 ACT Elegance DSG 7K. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Volkswagen Tayron, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Tayron genel puanda önde, ancak güç bakımından CR-V daha iyi: 173 HP / 150 HP.
Genel değerlendirmede Volkswagen Tayron öne çıkıyor (Kalite 67 - 57). Fiyatına göre ise Honda CR-V daha iyi bir alım (Değer 41 - 17).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2025). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 46Performans46
- 40Ekonomi57
- 53Kullanışlılık69
- 87Güvenlik93
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Tayron her 100 km'de yaklaşık 105 ₺ daha az enerji harcıyor (%23 daha ekonomik).
- Tayron 3 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
- Tayron bagajı 144 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Honda CR-V CR-VD-SUV · SUV · 2018–2023₺3.569.950 | Volkswagen Tayron TayronD-SUV · SUV · 2025–2026₺5.074.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 173EN İYİ | 150 |
| TorkNm | 243 | 250 |
| 0-100 km/ssn | 9,3 | 8,6EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 200 | 216 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.500 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | - | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 466 | 361EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 803 | 1.000EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 162 | 125EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 7,1 | 5,5 |
| Bagaj hacmiL | 561 | 705EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.660 | 2.790EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapıkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Uzunlukmm | 4.600 | 4.770 |
| Genişlikmm | 1.855 | 1.853 |
| Yükseklikmm | 1.679 | 1.666 |
| Ağırlıkkg | 1.560 | 1.660 |
| DepoL | 57 | 55 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 9EN İYİ |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | CVT | OtomatikEN İYİ |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 12.9" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Deri |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺3.569.950 | ₺5.074.000 |
| Yıllık MTV | ₺9.012 | ₺12.028 |
| Yıllık değer koruma% | 93,8 | 72,4 |
| Garantiyıl | 3 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Honda CR-V mı Volkswagen Tayron mu?
Honda CR-V ile Volkswagen Tayron D-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Honda CR-V Cr-v 1.5T Executive+ OV ve Volkswagen Tayron Tayron 1.5 etsi 150 ACT Elegance DSG 7K. Güncel kasko değeri CR-V için ₺3.569.950, Tayron için ₺5.074.000; CR-V ₺1.504.050 (%30) daha ucuz.
CR-V benzin motorla 173 HP, Tayron benzin motorla 150 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma CR-V için 9,3 sn, Tayron için 8,6 sn; Tayron 0,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol CR-V için yaklaşık ₺466, Tayron için ₺361 tutuyor; Tayron her 100 km'de ₺105 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil CR-V için yaklaşık 803 km, Tayron için 1.000 km; uzun yolda Tayron daha seyrek durur.
Uzunluk CR-V için 4.600 mm, Tayron için 4.770 mm; Tayron 170 mm daha uzun. Aks mesafesi Tayron tarafında 130 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi CR-V için 561 litre, Tayron için 705 litre; aile ve uzun yol kullanımında Tayron 144 litre önde.
Euro NCAP'te CR-V 5 yıldız (2019), Tayron 5 yıldız (2025) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı CR-V için 6, Tayron için 9.
Yıllık MTV CR-V için yaklaşık ₺9.012, Tayron için ₺12.028. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre CR-V yılda yaklaşık %6, Tayron %28 değer kaybediyor; CR-V değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi CR-V için 3 yıl, Tayron için 2 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Volkswagen Tayron 67 puanla önde (diğeri 57). Fiyatına göre bakıldığında ise CR-V daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik ekonomiyse Tayron, performanssa CR-V öne çıkıyor.
- CR-V mi Tayron mu daha ucuz?
- CR-V. Güncel kasko değeri ₺3.569.950, Tayron için ₺5.074.000; aradaki fark ₺1.504.050.
- CR-V mi Tayron mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Tayron. 100 km için ₺361 harcıyor, CR-V ₺466; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺15.766.
- CR-V mi Tayron mu daha geniş?
- Bagajda Tayron: 705 litre, CR-V için 561 litre. Aks mesafesinde Tayron önde.
- CR-V mi Tayron mu daha az değer kaybediyor?
- CR-V. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp CR-V için %6, Tayron için %28.













