Honda CR-V vs Land Rover Velar
30 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Honda CR-V vs Land Rover Velar karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Velar, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Velar genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından CR-V daha iyi: 466 ₺/100km / 650 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Land Rover Velar öne çıkıyor (Kalite 64 - 57). Fiyatına göre ise Honda CR-V daha iyi bir alım (Değer 41 - 26).
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 46Performans72
- 40Ekonomi27
- 53Kullanışlılık71
- 87Güvenlik87
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Velar 127 HP daha güçlü.
- CR-V her 100 km'de yaklaşık 184 ₺ daha az enerji harcıyor (%28 daha ekonomik).
- Velar 0-100 km/s'e 2,0 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Honda CR-V Cr-v 1.5T Executive+ OVD-SUV · SUV · 2018–2023₺3.569.950 | Land Rover Velar Velar 2.0 P300 R-dynamic SD-SUV · SUV · 2020–2020₺7.577.120 |
|---|---|---|
| GüçHP | 173 | 300EN İYİ |
| TorkNm | 243 | 400EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 9,3 | 7,3EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 200 | 209 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 2.000 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | - | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 466EN İYİ | 650 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 803 | 838EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 162EN İYİ | 226 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 7,1 | 9,9 |
| Bagaj hacmiL | 561 | 673EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.660 | 2.874EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.600 | 4.797 |
| Genişlikmm | 1.855 | 1.930 |
| Yükseklikmm | 1.679 | 1.665 |
| Ağırlıkkg | 1.560 | 1.900 |
| DepoL | 57 | 83 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şanzıman | CVT | OtomatikEN İYİ |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺3.569.950 | ₺7.577.120 |
| Yıllık MTV | ₺9.012 | ₺15.147 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 93,8 | - |
| Garantiyıl | 3 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Honda CR-V mı Land Rover Velar mı?
Honda CR-V ile Land Rover Velar D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri CR-V için ₺3.569.950, Velar için ₺7.577.120; CR-V ₺4.007.170 (%53) daha ucuz.
CR-V benzin motorla 173 HP, Velar benzin motorla 300 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma CR-V için 9,3 sn, Velar için 7,3 sn; Velar 2,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol CR-V için yaklaşık ₺466, Velar için ₺650 tutuyor; CR-V her 100 km'de ₺184 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil CR-V için yaklaşık 803 km, Velar için 838 km; uzun yolda Velar daha seyrek durur.
Uzunluk CR-V için 4.600 mm, Velar için 4.797 mm; Velar 197 mm daha uzun. Aks mesafesi Velar tarafında 214 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi CR-V için 561 litre, Velar için 673 litre; aile ve uzun yol kullanımında Velar 112 litre önde.
Euro NCAP'te CR-V 5 yıldız (2019), Velar 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV CR-V için yaklaşık ₺9.012, Velar için ₺15.147.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Velar 64 puanla önde (diğeri 57). Fiyatına göre bakıldığında ise CR-V daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse CR-V, bagaj ve aile kullanımıysa Velar daha mantıklı bir seçim.
- CR-V mi Velar mı daha ucuz?
- CR-V. Güncel kasko değeri ₺3.569.950, Velar için ₺7.577.120; aradaki fark ₺4.007.170.
- CR-V mi Velar mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde CR-V. 100 km için ₺466 harcıyor, Velar ₺650; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺27.590.
- CR-V mi Velar mı daha geniş?
- Bagajda Velar: 673 litre, CR-V için 561 litre. Aks mesafesinde Velar önde.













