GMC Canyon vs Toyota Hilux
33 özellik · 2/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Canyon Denali 2.8 Dizel ve Hilux 2.8 D-4D M.hyb Power 4x4 Hi-cruiser A/t. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 64Performans68
- 25Ekonomi23
- Kullanışlılıkveri yetersiz
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 7'i karşılaştırıldı.
- Hilux 20 HP daha güçlü.
- Canyon 173 mm daha uzun aks mesafesiyle arka diz mesafesinde avantajlı.
- Canyon tek depoyla ~26 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | GMC Canyon CanyonPickup · Pick-up · 2021–2021₺5.102.819 | Toyota Hilux HiluxPickup · Pick-up · 2026–2026₺4.850.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 184 | 204EN İYİ |
| TorkNm | 500 | 500 |
| 0-100 km/ssnkarşılaştırma dışı | 9,5 | - |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 180 | 176 |
| Motor hacmicc | 2.800 | 2.755 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 695EN İYİ | 717 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 842EN İYİ | 816 |
| CO₂ emisyonug/km | 250EN İYİ | 258 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 9,5 | 9,8 |
| Aks mesafesimm | 3.258EN İYİ | 3.085 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 4 | 4 |
| Uzunlukmm | 5.403 | 5.320 |
| Genişlikmm | 1.886 | 1.885 |
| Yükseklikmm | 1.793 | 1.865 |
| Ağırlıkkg | 2.110 | 2.185 |
| DepoL | 80 | 80 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 12.3" |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺5.102.819 | ₺4.850.000 |
| Yıllık MTV | ₺60.905 | ₺70.018 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
GMC Canyon mu Toyota Hilux mu?
GMC Canyon ile Toyota Hilux Pickup segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: GMC Canyon Canyon Denali 2.8 Dizel ve Toyota Hilux Hilux 2.8 D-4D M.hyb Power 4x4 Hi-cruiser A/t. Güncel kasko değeri Canyon için ₺5.102.819, Hilux için ₺4.850.000; Hilux ₺252.819 (%5) daha ucuz.
Canyon dizel motorla 184 HP, Hilux dizel motorla 204 HP güç üretiyor. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Canyon için yaklaşık ₺695, Hilux için ₺717 tutuyor; Canyon her 100 km'de ₺22 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Canyon için yaklaşık 842 km, Hilux için 816 km; uzun yolda Canyon daha seyrek durur.
Uzunluk Canyon için 5.403 mm, Hilux için 5.320 mm; Canyon 83 mm daha uzun. Aks mesafesi Canyon tarafında 173 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek.
Yıllık MTV Canyon için yaklaşık ₺60.905, Hilux için ₺70.018. Garanti süresi Canyon için 2 yıl, Hilux için 3 yıl.
Öncelik ekonomiyse Canyon, performanssa Hilux öne çıkıyor.
- Canyon mu Hilux mu daha ucuz?
- Hilux. Güncel kasko değeri ₺4.850.000, Canyon için ₺5.102.819; aradaki fark ₺252.819.
- Canyon mu Hilux mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Canyon. 100 km için ₺695 harcıyor, Hilux ₺717; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺3.291.







