Ford Puma vs Jeep Renegade
38 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Puma St-line Black Edt H. 1.0 E.boost 125 7AT ve Jeep Renegade 1.3 150 Ddct Limited S7. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Jeep Renegade, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Renegade genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından Puma daha iyi: 456 L / 351 L.
Genel değerlendirmede Jeep Renegade öne çıkıyor (Kalite 55 - 49). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2014). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 37Performans45
- 49Ekonomi52
- 40Kullanışlılık29
- 67Güvenlik87
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Renegade daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- Puma bagajı 105 litre daha büyük.
- Renegade 25 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | Ford Puma PumaB-SUV · SUV · 2026–2026₺1.998.700 | Jeep Renegade RenegadeB-SUV · SUV · 2022–2022₺1.652.038 |
|---|---|---|
| GüçHP | 125 | 150EN İYİ |
| TorkNm | 210 | 270EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 9,6 | 9,1EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 190 | 194 |
| Motor hacmicc | 999 | 1.300 |
| Silindir | 3 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 381 | 374 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 724 | 842EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 130 | 129 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,8 | 5,7 |
| Bagaj hacmiL | 456EN İYİ | 351 |
| Aks mesafesimm | 2.588 | 2.570 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.186 | 4.236 |
| Genişlikmm | 1.805 | 1.805 |
| Yükseklikmm | 1.550 | 1.667 |
| Ağırlıkkg | 1.280 | 1.430 |
| DepoL | 42 | 48 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 5EN İYİ |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Şanzıman | Çift Kavramalı (DCT)EN İYİ | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | Otomatik | - |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Standart | - |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 12" | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Yok | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Kumaş | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | Yok | - |
| Fiyat | ₺1.998.700 | ₺1.652.038 |
| Yıllık MTV | ₺6.902 | ₺4.807 |
| Garantiyıl | 4 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Ford Puma mı Jeep Renegade mi?
Ford Puma ile Jeep Renegade B-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Ford Puma Puma St-line Black Edt H. 1.0 E.boost 125 7AT ve Jeep Renegade Jeep Renegade 1.3 150 Ddct Limited S7. Güncel kasko değeri Puma için ₺1.998.700, Renegade için ₺1.652.038; Renegade ₺346.662 (%17) daha ucuz.
Puma benzin motorla 125 HP, Renegade benzin motorla 150 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Puma için 9,6 sn, Renegade için 9,1 sn; Renegade 0,5 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Puma için yaklaşık ₺381, Renegade için ₺374 tutuyor; Renegade her 100 km'de ₺7 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Puma için yaklaşık 724 km, Renegade için 842 km; uzun yolda Renegade daha seyrek durur.
Uzunluk Puma için 4.186 mm, Renegade için 4.236 mm; Renegade 50 mm daha uzun. Aks mesafesi Puma tarafında 18 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Puma için 456 litre, Renegade için 351 litre; aile ve uzun yol kullanımında Puma 105 litre önde.
Euro NCAP'te Puma 4 yıldız (2022), Renegade 5 yıldız (2014) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV Puma için yaklaşık ₺6.902, Renegade için ₺4.807. Garanti süresi Puma için 4 yıl, Renegade için 2 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Jeep Renegade 55 puanla önde (diğeri 49). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse Renegade, bagaj ve aile kullanımıysa Puma daha mantıklı bir seçim.
- Puma mı Renegade mi daha ucuz?
- Renegade. Güncel kasko değeri ₺1.652.038, Puma için ₺1.998.700; aradaki fark ₺346.662.
- Puma mı Renegade mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Renegade. 100 km için ₺374 harcıyor, Puma ₺381; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺985.
- Puma mı Renegade mi daha geniş?
- Bagajda Puma: 456 litre, Renegade için 351 litre. Aks mesafesinde Puma önde.










