Ford Puma vs Opel Mokka
21 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Ford Puma vs Opel Mokka karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Ford Puma, 4 kategorinin 4 tanesini alıyor.
Puma genel puanda önde, ancak co₂ emisyonu bakımından Mokka daha iyi: 0 g/km / 125 g/km.
Genel değerlendirmede Ford Puma öne çıkıyor (Kalite 60 - 46). Fiyatına göre ise Opel Mokka daha iyi bir alım (Değer 50 - 49).
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2021). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 45Performans42
- 57Ekonomi43
- 40Kullanışlılık28
- 92Güvenlik66
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 8'i karşılaştırıldı.
- Puma daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- Puma tek depoyla ~437 km daha fazla yol gidiyor.
- Puma bagajı 106 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Ford Puma Puma St-line Gold Edt. 1.0 MHEV E.b 155 7ATB-SUV · SUV · 2022–2022₺1.900.127 | Opel Mokka Mokka X-e UltimateB-SUV · SUV · 2021–2021₺1.892.561 |
|---|---|---|
| GüçHP | 155EN İYİ | 136 |
| TorkNm | 240 | 260EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 8,9 | 9,2 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 208 | 150 |
| Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı | 361 | - |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 764EN İYİ | 327 |
| CO₂ emisyonug/km | 125 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiL | 456EN İYİ | 350 |
| Aks mesafesimm | 2.588EN İYİ | 2.557 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.186 | 4.151 |
| Genişlikmm | 1.805 | 1.791 |
| Yükseklikmm | 1.550 | 1.531 |
| Ağırlıkkg | 1.280 | 1.200 |
| Euro NCAPyıldız | 5EN İYİ | 4 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Fiyat | ₺1.900.127 | ₺1.892.561 |
| Yıllık MTV | ₺4.807 | ₺3.457 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Ford Puma mı Opel Mokka mı?
Ford Puma ile Opel Mokka B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Puma için ₺1.900.127, Mokka için ₺1.892.561; Mokka ₺7.566 (%0) daha ucuz.
Puma benzin motorla 155 HP, Mokka elektrik motorla 136 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Puma için 8,9 sn, Mokka için 9,2 sn; Puma 0,3 saniye daha hızlı. Tek şarj veya depoyla menzil Puma için yaklaşık 764 km, Mokka için 327 km; uzun yolda Puma daha seyrek durur.
Uzunluk Puma için 4.186 mm, Mokka için 4.151 mm; Puma 35 mm daha uzun. Aks mesafesi Puma tarafında 31 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Puma için 456 litre, Mokka için 350 litre; aile ve uzun yol kullanımında Puma 106 litre önde.
Euro NCAP'te Puma 5 yıldız (2019), Mokka 4 yıldız (2021) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Yıllık MTV Puma için yaklaşık ₺4.807, Mokka için ₺3.457. Garanti süresi Puma için 2 yıl, Mokka için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Ford Puma 60 puanla önde (diğeri 46). Fiyatına göre bakıldığında ise Mokka daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- Puma mı Mokka mı daha ucuz?
- Mokka. Güncel kasko değeri ₺1.892.561, Puma için ₺1.900.127; aradaki fark ₺7.566.
- Puma mı Mokka mı daha geniş?
- Bagajda Puma: 456 litre, Mokka için 350 litre. Aks mesafesinde Puma önde.









