Ford Puma vs Volkswagen T-Roc
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Ford Puma vs Volkswagen T-Roc karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Volkswagen T-Roc, 5 kategorinin 4 tanesini alıyor.
T-Roc genel puanda önde, ancak ekran bakımından Puma daha iyi: 12" / 8".
Genel değerlendirmede Volkswagen T-Roc öne çıkıyor (Kalite 63 - 53). Fiyatına göre ise Ford Puma daha iyi bir alım (Değer 49 - 47).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 37Performans46
- 49Ekonomi55
- 40Kullanışlılık39
- 73Güvenlik89
- 63Konfor & Donanım80
21 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.
- T-Roc daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- T-Roc cam tavan bakımından önde: Var / Yok.
- T-Roc ısıtmalı koltuk bakımından önde: Var / Yok.
Tüm veriler
| Özellik | Ford Puma Puma St-line Black Edt H. 1.0 E.boost 125 7ATB-SUV · SUV · 2026–2026₺1.998.700 | Volkswagen T-Roc T-roc 1.5 TSI 150 DSG R-lineB-SUV · SUV · 2022–2025₺2.417.479 |
|---|---|---|
| GüçHP | 125 | 150EN İYİ |
| TorkNm | 210 | 250EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 9,6 | 8,6EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 190 | 216 |
| Motor hacmicc | 999 | 1.500 |
| Silindir | 3 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 381 | 361EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 724 | 909EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 130 | 125 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,8 | 5,5 |
| Bagaj hacmiL | 456 | 445 |
| Aks mesafesimm | 2.588 | 2.590 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.186 | 4.234 |
| Genişlikmm | 1.805 | 1.819 |
| Yükseklikmm | 1.550 | 1.573 |
| Ağırlıkkg | 1.280 | 1.350 |
| DepoL | 42 | 50 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 5EN İYİ |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Çift Kavramalı (DCT)EN İYİ | Otomatik |
| Klima | Otomatik | Çift bölgeliEN İYİ |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Standart | - |
| Ekran | 12"EN İYİ | 8" |
| Cam tavan | Yok | VarEN İYİ |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Kumaş | Kumaş |
| Isıtmalı koltuk | Yok | VarEN İYİ |
| Fiyat | ₺1.998.700 | ₺2.417.479 |
| Yıllık MTV | ₺6.902 | ₺12.028 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 95,7 |
| Garantiyıl | 4 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Ford Puma mı Volkswagen T-Roc mu?
Ford Puma ile Volkswagen T-Roc B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Puma için ₺1.998.700, T-Roc için ₺2.417.479; Puma ₺418.779 (%17) daha ucuz.
Puma benzin motorla 125 HP, T-Roc benzin motorla 150 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Puma için 9,6 sn, T-Roc için 8,6 sn; T-Roc 1,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Puma için yaklaşık ₺381, T-Roc için ₺361 tutuyor; T-Roc her 100 km'de ₺20 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Puma için yaklaşık 724 km, T-Roc için 909 km; uzun yolda T-Roc daha seyrek durur.
Uzunluk Puma için 4.186 mm, T-Roc için 4.234 mm; T-Roc 48 mm daha uzun. Aks mesafesi T-Roc tarafında 2 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Puma için 456 litre, T-Roc için 445 litre; aile ve uzun yol kullanımında Puma 11 litre önde.
Euro NCAP'te Puma 4 yıldız (2022), T-Roc 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV Puma için yaklaşık ₺6.902, T-Roc için ₺12.028. Garanti süresi Puma için 4 yıl, T-Roc için 2 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Volkswagen T-Roc 63 puanla önde (diğeri 53). Fiyatına göre bakıldığında ise Puma daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse T-Roc, bagaj ve aile kullanımıysa Puma daha mantıklı bir seçim.
- Puma mı T-Roc mu daha ucuz?
- Puma. Güncel kasko değeri ₺1.998.700, T-Roc için ₺2.417.479; aradaki fark ₺418.779.
- Puma mı T-Roc mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde T-Roc. 100 km için ₺361 harcıyor, Puma ₺381; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺2.956.
- Puma mı T-Roc mu daha geniş?
- Bagajda Puma: 456 litre, T-Roc için 445 litre. Aks mesafesinde T-Roc önde.










