araçkarşılaştır.com

Ford Puma vs Renault Captur

39 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Ford Puma vs Renault Captur karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Renault Captur, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.

Captur genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından Puma daha iyi: 456 L / 422 L.

Genel değerlendirmede Renault Captur öne çıkıyor (Kalite 57 - 49). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN
49
Ford Puma · Değer 47
GENEL PUAN · ÖNDE
57
Renault Captur · Değer 65

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2019). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Ford PumaRenault Captur
  • 37Performans40
  • 49Ekonomi55
  • 40Kullanışlılık39
  • 67Güvenlik87
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.

  • Captur daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
  • Captur tek depoyla ~149 km daha fazla yol gidiyor.
  • Puma bagajı 34 litre daha büyük.

Tüm veriler

ÖzellikFord Puma Puma St-line Black Edt H. 1.0 E.boost 125 7ATB-SUV · SUV · 2026–2026₺1.998.700Renault Captur Captur Icon 1.3 TCE EDC 140B-SUV · SUV · 2021–2022₺1.517.301
GüçHP125140EN İYİ
TorkNm210240EN İYİ
0-100 km/ssn9,69,7
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s190203
Motor hacmicc9991.300
Silindir34
EmişTurboTurbo
Vites sayısı77
Enerji maliyeti₺/100km381
3,81 ₺/km
361EN İYİ
3,61 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km724873EN İYİ
CO₂ emisyonug/km130126
Yakıt tüketimiL/100km5,85,5
Bagaj hacmiL456EN İYİ422
Aks mesafesimm2.5882.639EN İYİ
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.1864.227
Genişlikmm1.8051.797
Yükseklikmm1.5501.576
Ağırlıkkg1.2801.234
DepoL4248
Euro NCAPyıldız4
2022 testi
5EN İYİ
2019 testi
Hava yastığı66
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışıVar-
Park yardımıkarşılaştırma dışıGeri görüş kamerası-
ŞanzımanÇift Kavramalı (DCT)EN İYİOtomatik
Klimakarşılaştırma dışıOtomatik-
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışıStandart-
Ekrankarşılaştırma dışı12"-
Cam tavankarşılaştırma dışıYok-
LED farkarşılaştırma dışıVar-
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışıVar-
Döşemekarşılaştırma dışıKumaş-
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışıYok-
Fiyat₺1.998.700
kasko değeri
₺1.517.301
kasko değeri
Yıllık MTV₺6.902₺4.807
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı-96,0
Garantiyıl43

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Ford Puma mı Renault Captur mu?

Ford Puma ile Renault Captur B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Puma için ₺1.998.700, Captur için ₺1.517.301; Captur ₺481.399 (%24) daha ucuz.

Puma benzin motorla 125 HP, Captur benzin motorla 140 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Puma için 9,6 sn, Captur için 9,7 sn; Puma 0,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Puma için yaklaşık ₺381, Captur için ₺361 tutuyor; Captur her 100 km'de ₺20 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Puma için yaklaşık 724 km, Captur için 873 km; uzun yolda Captur daha seyrek durur.

Uzunluk Puma için 4.186 mm, Captur için 4.227 mm; Captur 41 mm daha uzun. Aks mesafesi Captur tarafında 51 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Puma için 456 litre, Captur için 422 litre; aile ve uzun yol kullanımında Puma 34 litre önde.

Euro NCAP'te Puma 4 yıldız (2022), Captur 5 yıldız (2019) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.

Yıllık MTV Puma için yaklaşık ₺6.902, Captur için ₺4.807. Garanti süresi Puma için 4 yıl, Captur için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Renault Captur 57 puanla önde (diğeri 49). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse Captur, bagaj ve aile kullanımıysa Puma daha mantıklı bir seçim.

Puma mı Captur mu daha ucuz?
Captur. Güncel kasko değeri ₺1.517.301, Puma için ₺1.998.700; aradaki fark ₺481.399.
Puma mı Captur mu daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Captur. 100 km için ₺361 harcıyor, Puma ₺381; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺2.956.
Puma mı Captur mu daha geniş?
Bagajda Puma: 456 litre, Captur için 422 litre. Aks mesafesinde Captur önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.