araçkarşılaştır.com

Ford Mustang Mach-E vs Kia EV6

35 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Ford Mustang Mach-E vs Kia EV6 karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Kia EV6, 5 kategorinin 2 tanesini alıyor.

EV6 genel puanda önde, ancak klima bakımından Mustang Mach-E daha iyi: Çift bölgeli / Otomatik.

Genel değerlendirmede Kia EV6 öne çıkıyor (Kalite 82 - 81). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN
81
Ford Mustang Mach-E · Değer 37
GENEL PUAN · ÖNDE
82
Kia EV6 · Değer 49

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2022). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Ford Mustang Mach-EKia EV6
  • 78Performans87
  • 80Ekonomi77
  • 52Kullanışlılık58
  • 94Güvenlik94
  • 100Konfor & Donanım94

20 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.

  • EV6 bagajı 88 litre daha büyük.
  • Mustang Mach-E klima bakımından önde: Çift bölgeli / Otomatik.
  • EV6 175 Nm daha fazla tork üretiyor.

Tüm veriler

ÖzellikFord Mustang Mach-E Mustang Mach-e Extended Range Rdw 216KWD-SUV · SUV · 2023–2024₺3.351.217Kia EV6 EV6 (325) AT 4x4 Gt-line Long RangeD-SUV · SUV · 2022–2024₺4.217.187
GüçHP294325EN İYİ
TorkNm430605EN İYİ
0-100 km/ssn6,25,2EN İYİ
ÇekişArkadan itişDört çeker
Azami hızkm/s180188
Enerji maliyeti₺/100km78
0,78 ₺/km
76
0,76 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km600EN İYİ484
CO₂ emisyonug/km00
Enerji tüketimikWh/100km18,017,5
BataryakWh91,077,0
DC hızlı şarj (10-80%)dk3618
Bagaj hacmiL402490EN İYİ
Aks mesafesimm2.984EN İYİ2.900
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.7134.680
Genişlikmm1.8811.880
Yükseklikmm1.6241.550
Ağırlıkkg2.1452.000
Euro NCAPyıldız5
2021 testi
5
2022 testi
Hava yastığı77
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıGeri görüş kamerasıGeri görüş kamerası
KlimaÇift bölgeliEN İYİOtomatik
Hız sabitleyiciAdaptifAdaptif
Ekran15.5"EN İYİ12.3"
Cam tavankarşılaştırma dışı-Var
LED farVarVar
Anahtarsız girişVarVar
DöşemeDeriDeri
Isıtmalı koltukVarVar
Fiyat₺3.351.217
kasko değeri
₺4.217.187
kasko değeri
Yıllık MTV₺34.930₺34.930
Yıllık değer koruma%95,299,0
Garantiyıl25

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Ford Mustang Mach-E mi Kia EV6 mi?

Ford Mustang Mach-E ile Kia EV6 D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Mustang Mach-E için ₺3.351.217, EV6 için ₺4.217.187; Mustang Mach-E ₺865.970 (%21) daha ucuz.

Mustang Mach-E elektrik motorla 294 HP, EV6 elektrik motorla 325 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Mustang Mach-E için 6,2 sn, EV6 için 5,2 sn; EV6 1,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Mustang Mach-E için yaklaşık ₺78, EV6 için ₺76 tutuyor; EV6 her 100 km'de ₺2 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Mustang Mach-E için yaklaşık 600 km, EV6 için 484 km; uzun yolda Mustang Mach-E daha seyrek durur.

Uzunluk Mustang Mach-E için 4.713 mm, EV6 için 4.680 mm; Mustang Mach-E 33 mm daha uzun. Aks mesafesi Mustang Mach-E tarafında 84 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Mustang Mach-E için 402 litre, EV6 için 490 litre; aile ve uzun yol kullanımında EV6 88 litre önde.

Euro NCAP'te Mustang Mach-E 5 yıldız (2021), EV6 5 yıldız (2022) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 7 hava yastığı var.

Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺34.930. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Mustang Mach-E yılda yaklaşık %5, EV6 %1 değer kaybediyor; EV6 değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Mustang Mach-E için 2 yıl, EV6 için 5 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Kia EV6 82 puanla önde (diğeri 81). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.

Mustang Mach-E mi EV6 mi daha ucuz?
Mustang Mach-E. Güncel kasko değeri ₺3.351.217, EV6 için ₺4.217.187; aradaki fark ₺865.970.
Mustang Mach-E mi EV6 mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde EV6. 100 km için ₺76 harcıyor, Mustang Mach-E ₺78; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺324.
Mustang Mach-E mi EV6 mi daha geniş?
Bagajda EV6: 490 litre, Mustang Mach-E için 402 litre. Aks mesafesinde Mustang Mach-E önde.
Mustang Mach-E mi EV6 mi daha az değer kaybediyor?
EV6. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp EV6 için %1, Mustang Mach-E için %5.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.