Ford Kuga vs Nissan X-Trail
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Ford Kuga vs Nissan X-Trail karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Nissan X-Trail, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.
X-Trail genel puanda önde, ancak park yardımı bakımından Kuga daha iyi: Geri görüş kamerası / Ön + arka sensör.
Genel değerlendirmede Nissan X-Trail öne çıkıyor (Kalite 65 - 63). Fiyatına göre ise Ford Kuga daha iyi bir alım (Değer 51 - 45).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2014). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 38Performans45
- 61Ekonomi49
- 48Kullanışlılık54
- 91Güvenlik87
- 71Konfor & Donanım90
21 ölçütten 20'i karşılaştırıldı.
- X-Trail döşeme bakımından önde: Deri / Kumaş.
- X-Trail ısıtmalı koltuk bakımından önde: Var / Yok.
- Kuga park yardımı bakımından önde: Geri görüş kamerası / Ön + arka sensör.
Tüm veriler
| Özellik | Ford Kuga Kuga St-line 1.5 Ecoblue 120 8AT E6.2D-SUV · SUV · 2020–2022₺2.188.623 | Nissan X-Trail X-trail 1.3 Dig-t 158 DCT Platinum 5 KisilikD-SUV · SUV · 2020–2021₺2.199.177 |
|---|---|---|
| GüçHP | 120 | 158EN İYİ |
| TorkNm | 300EN İYİ | 270 |
| 0-100 km/ssn | 10,2 | 9,5EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 193 | 198 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.300 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 351EN İYİ | 420 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.125EN İYİ | 938 |
| CO₂ emisyonug/km | 125EN İYİ | 146 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 4,8 | 6,4 |
| Bagaj hacmiL | 475 | 550EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.710 | 2.705 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.614 | 4.690 |
| Genişlikmm | 1.883 | 1.820 |
| Yükseklikmm | 1.666 | 1.740 |
| Ağırlıkkg | 1.570 | 1.505 |
| DepoL | 54 | 60 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerasıEN İYİ | Ön + arka sensör |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 7" |
| Cam tavan | Var | Var |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Kumaş | DeriEN İYİ |
| Isıtmalı koltuk | Yok | VarEN İYİ |
| Fiyat | ₺2.188.623 | ₺2.199.177 |
| Yıllık MTV | ₺9.012 | ₺4.807 |
| Yıllık değer koruma% | 95,7 | 89,7 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Ford Kuga mı Nissan X-Trail mi?
Ford Kuga ile Nissan X-Trail D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Kuga için ₺2.188.623, X-Trail için ₺2.199.177; Kuga ₺10.554 (%0) daha ucuz.
Kuga dizel motorla 120 HP, X-Trail benzin motorla 158 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Kuga için 10,2 sn, X-Trail için 9,5 sn; X-Trail 0,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Kuga için yaklaşık ₺351, X-Trail için ₺420 tutuyor; Kuga her 100 km'de ₺69 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Kuga için yaklaşık 1.125 km, X-Trail için 938 km; uzun yolda Kuga daha seyrek durur.
Uzunluk Kuga için 4.614 mm, X-Trail için 4.690 mm; X-Trail 76 mm daha uzun. Aks mesafesi Kuga tarafında 5 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Kuga için 475 litre, X-Trail için 550 litre; aile ve uzun yol kullanımında X-Trail 75 litre önde.
Euro NCAP'te Kuga 5 yıldız (2019), X-Trail 5 yıldız (2014) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV Kuga için yaklaşık ₺9.012, X-Trail için ₺4.807. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Kuga yılda yaklaşık %4, X-Trail %10 değer kaybediyor; Kuga değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Kuga için 2 yıl, X-Trail için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Nissan X-Trail 65 puanla önde (diğeri 63). Fiyatına göre bakıldığında ise Kuga daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Kuga, bagaj ve aile kullanımıysa X-Trail daha mantıklı bir seçim.
- Kuga mı X-Trail mi daha ucuz?
- Kuga. Güncel kasko değeri ₺2.188.623, X-Trail için ₺2.199.177; aradaki fark ₺10.554.
- Kuga mı X-Trail mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Kuga. 100 km için ₺351 harcıyor, X-Trail ₺420; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺10.409.
- Kuga mı X-Trail mi daha geniş?
- Bagajda X-Trail: 550 litre, Kuga için 475 litre. Aks mesafesinde Kuga önde.
- Kuga mı X-Trail mi daha az değer kaybediyor?
- Kuga. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Kuga için %4, X-Trail için %10.











