DS DS 4 vs Skoda Scala
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: DS DS 4 vs Skoda Scala karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
DS 4 ile Scala genel puanda başa baş (62); önceliklerinize göre kategori çubuklarına bakın.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2019). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 38Performans45
- 60Ekonomi50
- 41Kullanışlılık44
- 81Güvenlik94
- 86Konfor & Donanım73
21 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.
- Scala daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- DS 4 cam tavan bakımından önde: Var / Yok.
- Scala 0-100 km/s'e 1,9 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | DS DS 4 DS 4 Performance Line BLUEHDI 130C · Hatchback · 2022–2024₺2.520.478 | Skoda Scala Scala Premium 1.5 TSI ACT 150 DSGC · Hatchback · 2020–2026₺2.559.900 |
|---|---|---|
| GüçHP | 130 | 150EN İYİ |
| TorkNm | 300EN İYİ | 250 |
| 0-100 km/ssn | 10,9 | 9,0EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 196 | 218 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 1.500 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 351EN İYİ | 394 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.083EN İYİ | 833 |
| CO₂ emisyonug/km | 126EN İYİ | 137 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 4,8 | 6,0 |
| Bagaj hacmiL | 430 | 467EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.675 | 2.649 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.400 | 4.362 |
| Genişlikmm | 1.830 | 1.793 |
| Yükseklikmm | 1.470 | 1.471 |
| Ağırlıkkg | 1.400 | 1.250 |
| DepoL | 52 | 50 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 5EN İYİ |
| Hava yastığı | 7 | 7 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekran | 10"EN İYİ | 8.25" |
| Cam tavan | VarEN İYİ | Yok |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Yarı deri | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺2.520.478 | ₺2.559.900 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺12.028 |
| Yıllık değer koruma% | 94,1 | 90,0 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
DS DS 4 mi Skoda Scala mı?
DS DS 4 ile Skoda Scala C segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri DS 4 için ₺2.520.478, Scala için ₺2.559.900; DS 4 ₺39.422 (%2) daha ucuz.
DS 4 dizel motorla 130 HP, Scala benzin motorla 150 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma DS 4 için 10,9 sn, Scala için 9,0 sn; Scala 1,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol DS 4 için yaklaşık ₺351, Scala için ₺394 tutuyor; DS 4 her 100 km'de ₺43 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil DS 4 için yaklaşık 1.083 km, Scala için 833 km; uzun yolda DS 4 daha seyrek durur.
Uzunluk DS 4 için 4.400 mm, Scala için 4.362 mm; DS 4 38 mm daha uzun. Aks mesafesi DS 4 tarafında 26 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi DS 4 için 430 litre, Scala için 467 litre; aile ve uzun yol kullanımında Scala 37 litre önde.
Euro NCAP'te DS 4 4 yıldız (2022), Scala 5 yıldız (2019) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 7 hava yastığı var.
Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre DS 4 yılda yaklaşık %6, Scala %10 değer kaybediyor; DS 4 değerini daha iyi koruyor.
Ağırlıklı toplamda iki araç başa baş (62 puan). Öncelik düşük yakıt gideriyse DS 4, bagaj ve aile kullanımıysa Scala daha mantıklı bir seçim.
- DS 4 mi Scala mı daha ucuz?
- DS 4. Güncel kasko değeri ₺2.520.478, Scala için ₺2.559.900; aradaki fark ₺39.422.
- DS 4 mi Scala mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde DS 4. 100 km için ₺351 harcıyor, Scala ₺394; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺6.467.
- DS 4 mi Scala mı daha geniş?
- Bagajda Scala: 467 litre, DS 4 için 430 litre. Aks mesafesinde DS 4 önde.
- DS 4 mi Scala mı daha az değer kaybediyor?
- DS 4. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp DS 4 için %6, Scala için %10.










