Dacia Sandero vs Renault Megane E-Tech Electric
32 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Sandero Expression TCE 90 CVT ve Megane E-tech Techno EV60 220. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Renault Megane E-Tech Electric, 5 kategorinin 5 tanesini alıyor.
Megane E-Tech Electric genel puanda önde, ancak ekran bakımından Sandero daha iyi: 10" / 9".
Genel değerlendirmede Renault Megane E-Tech Electric öne çıkıyor (Kalite 77 - 40). Fiyatına göre ise Dacia Sandero daha iyi bir alım (Değer 59 - 36).
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2022). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 17Performans62
- 46Ekonomi97
- 27Kullanışlılık43
- 53Güvenlik94
- 55Konfor & Donanım80
20 ölçütten 17'i karşılaştırıldı.
- Megane E-Tech Electric daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- Megane E-Tech Electric her 100 km'de yaklaşık 316 ₺ daha az enerji harcıyor (%83 daha ekonomik).
- Megane E-Tech Electric 0-100 km/s'e 6,2 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Dacia Sandero SanderoB · Hatchback · 2022–2022₺1.095.580 | Renault Megane E-Tech Electric Megane E-Tech ElectricB · Hatchback · 2023–2026₺2.386.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 90 | 220EN İYİ |
| TorkNm | 142 | 300EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 13,6 | 7,4EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | 163 | - |
| Enerji maliyeti₺/100km | 381 | 65EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)kmkarşılaştırma dışı | 862 | - |
| CO₂ emisyonug/km | 131 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiL | 328 | 440EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.604 | 2.685EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapıkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Uzunlukmm | 4.088 | 4.200 |
| Genişlikmm | 1.848 | 1.768 |
| Yükseklikmm | 1.499 | 1.505 |
| Ağırlıkkg | 1.090 | 1.636 |
| Euro NCAPyıldız | 2 | 5EN İYİ |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klima | Otomatik | Çift bölgeliEN İYİ |
| Hız sabitleyici | Standart | AdaptifEN İYİ |
| Ekran | 10"EN İYİ | 9" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Yok | - |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Yok | VarEN İYİ |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Kumaş | - |
| Isıtmalı koltuk | Yok | Yok |
| Fiyat | ₺1.095.580 | ₺2.386.000 |
| Yıllık MTV | ₺4.807 | ₺14.586 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 87,5 |
| Garantiyıl | 3 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Dacia Sandero mu Renault Megane E-Tech Electric mi?
Dacia Sandero ile Renault Megane E-Tech Electric B segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Dacia Sandero Sandero Expression TCE 90 CVT ve Renault Megane E-Tech Electric Megane E-tech Techno EV60 220. Güncel kasko değeri Sandero için ₺1.095.580, Megane E-Tech Electric için ₺2.386.000; Sandero ₺1.290.420 (%54) daha ucuz.
Sandero benzin motorla 90 HP, Megane E-Tech Electric elektrik motorla 220 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Sandero için 13,6 sn, Megane E-Tech Electric için 7,4 sn; Megane E-Tech Electric 6,2 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Sandero için yaklaşık ₺381, Megane E-Tech Electric için ₺65 tutuyor; Megane E-Tech Electric her 100 km'de ₺316 daha az harcıyor.
Uzunluk Sandero için 4.088 mm, Megane E-Tech Electric için 4.200 mm; Megane E-Tech Electric 112 mm daha uzun. Aks mesafesi Megane E-Tech Electric tarafında 81 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Sandero için 328 litre, Megane E-Tech Electric için 440 litre; aile ve uzun yol kullanımında Megane E-Tech Electric 112 litre önde.
Euro NCAP'te Sandero 2 yıldız (2021), Megane E-Tech Electric 5 yıldız (2022) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Sandero için 6, Megane E-Tech Electric için 7.
Yıllık MTV Sandero için yaklaşık ₺4.807, Megane E-Tech Electric için ₺14.586.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Renault Megane E-Tech Electric 77 puanla önde (diğeri 40). Fiyatına göre bakıldığında ise Sandero daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- Sandero mu Megane E-Tech Electric mi daha ucuz?
- Sandero. Güncel kasko değeri ₺1.095.580, Megane E-Tech Electric için ₺2.386.000; aradaki fark ₺1.290.420.
- Sandero mu Megane E-Tech Electric mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Megane E-Tech Electric. 100 km için ₺65 harcıyor, Sandero ₺381; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺47.366.
- Sandero mu Megane E-Tech Electric mi daha geniş?
- Bagajda Megane E-Tech Electric: 440 litre, Sandero için 328 litre. Aks mesafesinde Megane E-Tech Electric önde.













