Dacia Sandero Stepway vs KG Mobility Tivoli
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Dacia Sandero Stepway vs KG Mobility Tivoli karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
KG Mobility Tivoli, 5 kategorinin 4 tanesini alıyor.
Tivoli genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından Sandero Stepway daha iyi: 348 ₺/100km / 506 ₺/100km.
Genel değerlendirmede KG Mobility Tivoli öne çıkıyor (Kalite 51 - 30). Fiyatına göre ise Dacia Sandero Stepway daha iyi bir alım (Değer 47 - 38).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2016). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 21Performans41
- 58Ekonomi31
- 27Kullanışlılık37
- 15Güvenlik77
- 25Konfor & Donanım68
21 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.
- Tivoli daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (4 yıldız).
- Tivoli şerit takip asistanı bakımından önde: Var / Yok.
- Tivoli park yardımı bakımından önde: Ön + arka sensör / Yok.
Tüm veriler
| Özellik | Dacia Sandero Stepway Sandero Stepway Essential TCE 90B-SUV · SUV · 2022–2024₺1.117.048 | KG Mobility Tivoli Tivoli 1.5 4x2 AT DeluxeB-SUV · SUV · 2024–2026₺1.999.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 90 | 163EN İYİ |
| TorkNm | 160 | 280EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 12,2 | 10,9EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 172 | 175 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | 1.000 | - |
| Silindirkarşılaştırma dışı | 3 | - |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 348EN İYİ | 506 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 943EN İYİ | 610 |
| CO₂ emisyonug/km | 120EN İYİ | 175 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,3 | 7,7 |
| Bagaj hacmiL | 328 | 423EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.604 | 2.600 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.099 | 4.225 |
| Genişlikmm | 1.848 | 1.810 |
| Yükseklikmm | 1.587 | 1.613 |
| Ağırlıkkg | 1.150 | 1.290 |
| DepoL | 50 | 47 |
| Euro NCAPyıldız | 2 | 4EN İYİ |
| Hava yastığı | 4 | 7EN İYİ |
| Şerit takip asistanı | Yok | VarEN İYİ |
| Park yardımı | Yok | Ön + arka sensörEN İYİ |
| Şanzıman | Manuel | OtomatikEN İYİ |
| Klima | Manuel | Manuel |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 9" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Yok | - |
| LED far | Yok | VarEN İYİ |
| Anahtarsız giriş | Yok | VarEN İYİ |
| Döşeme | Kumaş | Kumaş |
| Isıtmalı koltuk | Yok | VarEN İYİ |
| Fiyat | ₺1.117.048 | ₺1.999.000 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺6.902 | - |
| Yıllık değer koruma% | 92,6 | 89,9 |
| Garantiyıl | 3 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Dacia Sandero Stepway mı KG Mobility Tivoli mi?
Dacia Sandero Stepway ile KG Mobility Tivoli B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Sandero Stepway için ₺1.117.048, Tivoli için ₺1.999.000; Sandero Stepway ₺881.952 (%44) daha ucuz.
Sandero Stepway benzin motorla 90 HP, Tivoli benzin motorla 163 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Sandero Stepway için 12,2 sn, Tivoli için 10,9 sn; Tivoli 1,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Sandero Stepway için yaklaşık ₺348, Tivoli için ₺506 tutuyor; Sandero Stepway her 100 km'de ₺158 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Sandero Stepway için yaklaşık 943 km, Tivoli için 610 km; uzun yolda Sandero Stepway daha seyrek durur.
Uzunluk Sandero Stepway için 4.099 mm, Tivoli için 4.225 mm; Tivoli 126 mm daha uzun. Aks mesafesi Sandero Stepway tarafında 4 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Sandero Stepway için 328 litre, Tivoli için 423 litre; aile ve uzun yol kullanımında Tivoli 95 litre önde.
Euro NCAP'te Sandero Stepway 2 yıldız (2021), Tivoli 4 yıldız (2016) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Sandero Stepway için 4, Tivoli için 7.
Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Sandero Stepway yılda yaklaşık %7, Tivoli %10 değer kaybediyor; Sandero Stepway değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Sandero Stepway için 3 yıl, Tivoli için 5 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında KG Mobility Tivoli 51 puanla önde (diğeri 30). Fiyatına göre bakıldığında ise Sandero Stepway daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Sandero Stepway, bagaj ve aile kullanımıysa Tivoli daha mantıklı bir seçim.
- Sandero Stepway mı Tivoli mi daha ucuz?
- Sandero Stepway. Güncel kasko değeri ₺1.117.048, Tivoli için ₺1.999.000; aradaki fark ₺881.952.
- Sandero Stepway mı Tivoli mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Sandero Stepway. 100 km için ₺348 harcıyor, Tivoli ₺506; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺23.648.
- Sandero Stepway mı Tivoli mi daha geniş?
- Bagajda Tivoli: 423 litre, Sandero Stepway için 328 litre. Aks mesafesinde Sandero Stepway önde.
- Sandero Stepway mı Tivoli mi daha az değer kaybediyor?
- Sandero Stepway. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Sandero Stepway için %7, Tivoli için %10.











