Dacia Dokker vs Opel Combo
30 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Dacia Dokker vs Opel Combo karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Opel Combo, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Combo genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından Dokker daha iyi: 246 ₺/100km / 344 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Opel Combo öne çıkıyor (Kalite 55 - 53). Fiyatına göre ise Dacia Dokker daha iyi bir alım (Değer 68 - 65).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 24Performans40
- 59Ekonomi61
- 75Kullanışlılık62
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- Combo tek depoyla ~431 km daha fazla yol gidiyor.
- Dokker her 100 km'de yaklaşık 97 ₺ daha az enerji harcıyor (%28 daha ekonomik).
- Dokker bagajı 203 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Dacia Dokker Dokker Combi Ambiance Eco-g 110C-MPV · MPV · 2020–2021₺794.036 | Opel Combo Combo Edition Plus 1.5 Dizel MT6 130 FLC-MPV · MPV · 2024–2025₺1.310.118 |
|---|---|---|
| GüçHP | 110 | 130EN İYİ |
| TorkNm | 156 | 300EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 12,5 | 10,2EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 167 | 189 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 1.500 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Atmosferik | Turbo |
| Vites sayısı | 5 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 246EN İYİ | 344 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 633 | 1.064EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 127 | 124 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 7,9 | 4,7 |
| Bagaj hacmiL | 800EN İYİ | 597 |
| Aks mesafesimm | 2.810 | 2.785 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.363 | 4.403 |
| Genişlikmm | 1.751 | 1.848 |
| Yükseklikmm | 1.809 | 1.841 |
| Ağırlıkkg | 1.280 | 1.430 |
| DepoL | 50 | 50 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 4 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Şanzıman | Manuel | Manuel |
| Klimakarşılaştırma dışı | Manuel | - |
| Fiyat | ₺794.036 | ₺1.310.118 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺12.028 |
| Yıllık değer koruma% | 93,5 | 99,0 |
| Garantiyıl | 3 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Dacia Dokker mi Opel Combo mu?
Dacia Dokker ile Opel Combo C-MPV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Dokker için ₺794.036, Combo için ₺1.310.118; Dokker ₺516.082 (%39) daha ucuz.
Dokker lpg motorla 110 HP, Combo dizel motorla 130 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Dokker için 12,5 sn, Combo için 10,2 sn; Combo 2,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Dokker için yaklaşık ₺246, Combo için ₺344 tutuyor; Dokker her 100 km'de ₺97 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Dokker için yaklaşık 633 km, Combo için 1.064 km; uzun yolda Combo daha seyrek durur.
Uzunluk Dokker için 4.363 mm, Combo için 4.403 mm; Combo 40 mm daha uzun. Aks mesafesi Dokker tarafında 25 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Dokker için 800 litre, Combo için 597 litre; aile ve uzun yol kullanımında Dokker 203 litre önde.
Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Dokker yılda yaklaşık %7, Combo %1 değer kaybediyor; Combo değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Dokker için 3 yıl, Combo için 2 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Opel Combo 55 puanla önde (diğeri 53). Fiyatına göre bakıldığında ise Dokker daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik ekonomiyse Dokker, performanssa Combo öne çıkıyor.
- Dokker mi Combo mu daha ucuz?
- Dokker. Güncel kasko değeri ₺794.036, Combo için ₺1.310.118; aradaki fark ₺516.082.
- Dokker mi Combo mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Dokker. 100 km için ₺246 harcıyor, Combo ₺344; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺14.597.
- Dokker mi Combo mu daha geniş?
- Bagajda Dokker: 800 litre, Combo için 597 litre. Aks mesafesinde Dokker önde.
- Dokker mi Combo mu daha az değer kaybediyor?
- Combo. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Combo için %1, Dokker için %7.












