Citroen C5 Aircross vs Volkswagen ID.4
22 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen C5 Aircross vs Volkswagen ID.4 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Volkswagen ID.4, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.
ID.4 genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından C5 Aircross daha iyi: 1.104 km / 520 km.
Genel değerlendirmede Volkswagen ID.4 öne çıkıyor (Kalite 73 - 57). Fiyatına göre ise Citroen C5 Aircross daha iyi bir alım (Değer 46 - 39).
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2021). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 39Performans59
- 61Ekonomi78
- 58Kullanışlılık57
- 66Güvenlik92
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- ID.4 daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- ID.4 her 100 km'de yaklaşık 280 ₺ daha az enerji harcıyor (%80 daha ekonomik).
- C5 Aircross tek depoyla ~584 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C5 Aircross C5 Aircross Shine Bold 1.5 BLUEHDI EAT8 YeniC-SUV · SUV · 2022–2024₺2.138.799 | Volkswagen ID.4 ID-4 150KWC-SUV · SUV · 2022–2023₺2.151.192 |
|---|---|---|
| GüçHP | 130 | 204EN İYİ |
| TorkNm | 300 | 310 |
| 0-100 km/ssn | 10,5 | 7,9EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Arkadan itiş |
| Azami hızkm/s | 188 | 160 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 351 | 71EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.104EN İYİ | 520 |
| CO₂ emisyonug/km | 125 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiL | 580EN İYİ | 543 |
| Aks mesafesimm | 2.730 | 2.766EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.500 | 4.584 |
| Genişlikmm | 1.859 | 1.852 |
| Yükseklikmm | 1.689 | 1.640 |
| Ağırlıkkg | 1.430 | 1.966 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 5EN İYİ |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Fiyat | ₺2.138.799 | ₺2.151.192 |
| Yıllık MTV | ₺12.028 | ₺12.688 |
| Yıllık değer koruma% | 95,0 | 90,0 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C5 Aircross mu Volkswagen ID.4 mı?
Citroen C5 Aircross ile Volkswagen ID.4 C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C5 Aircross için ₺2.138.799, ID.4 için ₺2.151.192; C5 Aircross ₺12.393 (%1) daha ucuz.
C5 Aircross dizel motorla 130 HP, ID.4 elektrik motorla 204 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C5 Aircross için 10,5 sn, ID.4 için 7,9 sn; ID.4 2,6 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C5 Aircross için yaklaşık ₺351, ID.4 için ₺71 tutuyor; ID.4 her 100 km'de ₺280 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil C5 Aircross için yaklaşık 1.104 km, ID.4 için 520 km; uzun yolda C5 Aircross daha seyrek durur.
Uzunluk C5 Aircross için 4.500 mm, ID.4 için 4.584 mm; ID.4 84 mm daha uzun. Aks mesafesi ID.4 tarafında 36 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C5 Aircross için 580 litre, ID.4 için 543 litre; aile ve uzun yol kullanımında C5 Aircross 37 litre önde.
Euro NCAP'te C5 Aircross 4 yıldız (2019), ID.4 5 yıldız (2021) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Yıllık MTV C5 Aircross için yaklaşık ₺12.028, ID.4 için ₺12.688. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre C5 Aircross yılda yaklaşık %5, ID.4 %10 değer kaybediyor; C5 Aircross değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Volkswagen ID.4 73 puanla önde (diğeri 57). Fiyatına göre bakıldığında ise C5 Aircross daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse ID.4, bagaj ve aile kullanımıysa C5 Aircross daha mantıklı bir seçim.
- C5 Aircross mu ID.4 mı daha ucuz?
- C5 Aircross. Güncel kasko değeri ₺2.138.799, ID.4 için ₺2.151.192; aradaki fark ₺12.393.
- C5 Aircross mu ID.4 mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde ID.4. 100 km için ₺71 harcıyor, C5 Aircross ₺351; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺41.962.
- C5 Aircross mu ID.4 mı daha geniş?
- Bagajda C5 Aircross: 580 litre, ID.4 için 543 litre. Aks mesafesinde ID.4 önde.
- C5 Aircross mu ID.4 mı daha az değer kaybediyor?
- C5 Aircross. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp C5 Aircross için %5, ID.4 için %10.









