Citroen C4 X vs Peugeot 508
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen C4 X vs Peugeot 508 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Peugeot 508, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.
508 genel puanda önde, ancak 0-100 km/s bakımından C4 X daha iyi: 9,3 sn / 10,8 sn.
Genel değerlendirmede Peugeot 508 öne çıkıyor (Kalite 66 - 62).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2018). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 42Performans38
- 57Ekonomi61
- 49Kullanışlılık53
- 73Güvenlik89
- 88Konfor & Donanım88
21 ölçütten 15'i karşılaştırıldı.
- 508 daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- 508 tek depoyla ~339 km daha fazla yol gidiyor.
- C4 X 0-100 km/s'e 1,5 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C4 X C4 X You 1.2 MHEV 145 eDCS6D · Sedan · 2026–2026₺2.255.000 | Peugeot 508 508 Gt-line 1.5 BLUEHDI 130 EAT8D · Sedan · 2019–2021₺2.260.453 |
|---|---|---|
| GüçHP | 145EN İYİ | 130 |
| TorkNm | 230 | 300EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 9,3EN İYİ | 10,8 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 202 | 188 |
| Motor hacmicc | 1.200 | 1.500 |
| Silindir | 3 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 355 | 358 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 926 | 1.265EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 122EN İYİ | 128 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,4 | 4,9 |
| Bagaj hacmiL | 510EN İYİ | 487 |
| Aks mesafesimm | 2.670 | 2.793EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapıkarşılaştırma dışı | - | 4 |
| Uzunlukmm | 4.600 | 4.750 |
| Genişlikmm | 1.800 | 1.859 |
| Yükseklikmm | 1.520 | 1.403 |
| Ağırlıkkg | 1.319 | 1.420 |
| DepoL | 50 | 62 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 5EN İYİ |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekran | 10" | 10" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Yok | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Yarı deri |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺2.255.000 | ₺2.260.453 |
| Yıllık MTV | ₺6.902 | ₺9.012 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 92,0 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C4 X mi Peugeot 508 mu?
Citroen C4 X ile Peugeot 508 D segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C4 X için ₺2.255.000, 508 için ₺2.260.453; C4 X ₺5.453 (%0) daha ucuz.
C4 X benzin motorla 145 HP, 508 dizel motorla 130 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C4 X için 9,3 sn, 508 için 10,8 sn; C4 X 1,5 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C4 X için yaklaşık ₺355, 508 için ₺358 tutuyor; C4 X her 100 km'de ₺4 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil C4 X için yaklaşık 926 km, 508 için 1.265 km; uzun yolda 508 daha seyrek durur.
Uzunluk C4 X için 4.600 mm, 508 için 4.750 mm; 508 150 mm daha uzun. Aks mesafesi 508 tarafında 123 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C4 X için 510 litre, 508 için 487 litre; aile ve uzun yol kullanımında C4 X 23 litre önde.
Euro NCAP'te C4 X 4 yıldız (2021), 508 5 yıldız (2018) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV C4 X için yaklaşık ₺6.902, 508 için ₺9.012.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Peugeot 508 66 puanla önde (diğeri 62).
- C4 X mi 508 mi daha ucuz?
- C4 X. Güncel kasko değeri ₺2.255.000, 508 için ₺2.260.453; aradaki fark ₺5.453.
- C4 X mi 508 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C4 X. 100 km için ₺355 harcıyor, 508 ₺358; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺542.
- C4 X mi 508 mi daha geniş?
- Bagajda C4 X: 510 litre, 508 için 487 litre. Aks mesafesinde 508 önde.








