araçkarşılaştır.com

Citroen C4 vs Mini Clubman

36 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Citroen C4 vs Mini Clubman karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Citroen C4, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.

Genel değerlendirmede Citroen C4 öne çıkıyor (Kalite 51 - 50). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN · ÖNDE
51
Citroen C4 · Değer 48
GENEL PUAN
50
Mini Clubman · Değer 45

Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2015). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Citroen C4Mini Clubman
  • 39Performans34
  • 59Ekonomi61
  • 36Kullanışlılık34
  • 67Güvenlik67
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.

  • C4 şanzıman bakımından önde: Otomatik / Manuel.
  • C4 14 HP daha güçlü.
  • C4 0-100 km/s'e 0,5 sn daha hızlı ulaşıyor.

Tüm veriler

ÖzellikCitroen C4 C4 Shine Pack 1.5 BLUEHDI 130 EAT8 6.3C · Sedan · 2021–2021₺1.409.060Mini Clubman Mini One D Clubman 1.5 116 IconicC · Station Wagon · 2019–2022₺2.561.524
GüçHP130EN İYİ116
TorkNm300EN İYİ270
0-100 km/ssn10,4EN İYİ10,9
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s188192
Motor hacmicc1.5001.500
Silindir43
EmişTurboTurbo
Vites sayısı86
Enerji maliyeti₺/100km351
3,51 ₺/km
336
3,36 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km1.0421.043
CO₂ emisyonug/km125121
Yakıt tüketimiL/100km4,84,6
Bagaj hacmiL380360
Aks mesafesimm2.6702.670
Koltuk55
Uzunlukmm4.3604.266
Genişlikmm1.8001.800
Yükseklikmm1.5251.441
Ağırlıkkg1.2761.330
DepoL5048
Euro NCAPyıldız4
2021 testi
4
2015 testi
Hava yastığı66
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı-Var
Park yardımıkarşılaştırma dışı-Geri görüş kamerası
ŞanzımanOtomatikEN İYİManuel
Klimakarşılaştırma dışı-Çift bölgeli
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı-Standart
Cam tavankarşılaştırma dışı-Var
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı-Var
Döşemekarşılaştırma dışı-Deri
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Var
Fiyat₺1.409.060
kasko değeri
₺2.561.524
kasko değeri
Yıllık MTV₺9.012₺9.012
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı-95,4
Garantiyıl22

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Citroen C4 mi Mini Clubman mı?

Citroen C4 ile Mini Clubman C segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C4 için ₺1.409.060, Clubman için ₺2.561.524; C4 ₺1.152.464 (%45) daha ucuz.

C4 dizel motorla 130 HP, Clubman dizel motorla 116 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C4 için 10,4 sn, Clubman için 10,9 sn; C4 0,5 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C4 için yaklaşık ₺351, Clubman için ₺336 tutuyor; Clubman her 100 km'de ₺15 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil C4 için yaklaşık 1.042 km, Clubman için 1.043 km; uzun yolda Clubman daha seyrek durur.

Uzunluk C4 için 4.360 mm, Clubman için 4.266 mm; C4 94 mm daha uzun. Bagaj hacmi C4 için 380 litre, Clubman için 360 litre; aile ve uzun yol kullanımında C4 20 litre önde.

Euro NCAP'te C4 4 yıldız (2021), Clubman 4 yıldız (2015) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.

Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺9.012.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Citroen C4 51 puanla önde (diğeri 50). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse Clubman, bagaj ve aile kullanımıysa C4 daha mantıklı bir seçim.

C4 mi Clubman mı daha ucuz?
C4. Güncel kasko değeri ₺1.409.060, Clubman için ₺2.561.524; aradaki fark ₺1.152.464.
C4 mi Clubman mı daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Clubman. 100 km için ₺336 harcıyor, C4 ₺351; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺2.194.
C4 mi Clubman mı daha geniş?
Bagajda C4: 380 litre, Clubman için 360 litre.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.