Citroen C4 vs Kia Ceed
29 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen C4 vs Kia Ceed karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
C4 ile Ceed genel puanda başa baş (51); önceliklerinize göre kategori çubuklarına bakın.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2019). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 39Performans47
- 59Ekonomi51
- 36Kullanışlılık37
- 67Güvenlik67
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Ceed 0-100 km/s'e 1,6 sn daha hızlı ulaşıyor.
- Ceed 30 HP daha güçlü.
- C4 tek depoyla ~195 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C4 C4 Shine Pack 1.5 BLUEHDI 130 EAT8 6.3C · Sedan · 2021–2021₺1.409.060 | Kia Ceed Ceed HB Elegance 1.5 160 DCTC · Hatchback · 2023–2024₺1.755.309 |
|---|---|---|
| GüçHP | 130 | 160EN İYİ |
| TorkNm | 300EN İYİ | 253 |
| 0-100 km/ssn | 10,4 | 8,8EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 188 | 210 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.500 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 351EN İYİ | 388 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.042EN İYİ | 847 |
| CO₂ emisyonug/km | 125EN İYİ | 134 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 4,8 | 5,9 |
| Bagaj hacmiL | 380 | 395 |
| Aks mesafesimm | 2.670 | 2.650 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapıkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Uzunlukmm | 4.360 | 4.310 |
| Genişlikmm | 1.800 | 1.800 |
| Yükseklikmm | 1.525 | 1.447 |
| Ağırlıkkg | 1.276 | 1.250 |
| DepoL | 50 | 50 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 4 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺1.409.060 | ₺1.755.309 |
| Yıllık MTV | ₺9.012 | ₺12.028 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 99,0 |
| Garantiyıl | 2 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C4 mi Kia Ceed mi?
Citroen C4 ile Kia Ceed C segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C4 için ₺1.409.060, Ceed için ₺1.755.309; C4 ₺346.249 (%20) daha ucuz.
C4 dizel motorla 130 HP, Ceed benzin motorla 160 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C4 için 10,4 sn, Ceed için 8,8 sn; Ceed 1,6 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C4 için yaklaşık ₺351, Ceed için ₺388 tutuyor; C4 her 100 km'de ₺37 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil C4 için yaklaşık 1.042 km, Ceed için 847 km; uzun yolda C4 daha seyrek durur.
Uzunluk C4 için 4.360 mm, Ceed için 4.310 mm; C4 50 mm daha uzun. Aks mesafesi C4 tarafında 20 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C4 için 380 litre, Ceed için 395 litre; aile ve uzun yol kullanımında Ceed 15 litre önde.
Euro NCAP'te C4 4 yıldız (2021), Ceed 4 yıldız (2019) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV C4 için yaklaşık ₺9.012, Ceed için ₺12.028. Garanti süresi C4 için 2 yıl, Ceed için 5 yıl.
Ağırlıklı toplamda iki araç başa baş (51 puan). Öncelik düşük yakıt gideriyse C4, bagaj ve aile kullanımıysa Ceed daha mantıklı bir seçim.
- C4 mi Ceed mi daha ucuz?
- C4. Güncel kasko değeri ₺1.409.060, Ceed için ₺1.755.309; aradaki fark ₺346.249.
- C4 mi Ceed mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C4. 100 km için ₺351 harcıyor, Ceed ₺388; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺5.482.
- C4 mi Ceed mi daha geniş?
- Bagajda Ceed: 395 litre, C4 için 380 litre. Aks mesafesinde C4 önde.












