araçkarşılaştır.com

Citroen C3 Aircross vs Renault Captur

37 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: C3 Aircross Collection 1.2 Hybrid 145 eDCS6 ve Captur Icon 1.3 TCE EDC 140. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Citroen C3 Aircross, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.

C3 Aircross genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Captur daha iyi: 873 km / 830 km.

Genel değerlendirmede Citroen C3 Aircross öne çıkıyor (Kalite 48 - 45). Fiyatına göre ise Renault Captur daha iyi bir alım (Değer 60 - 39).

GENEL PUAN · ÖNDE
48
Citroen C3 Aircross · Değer 39
GENEL PUAN
45
Renault Captur · Değer 60

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Citroen C3 AircrossRenault Captur
  • 44Performans40
  • 55Ekonomi55
  • 44Kullanışlılık39
  • Güvenlikveri yetersiz
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.

  • C3 Aircross 0-100 km/s'e 0,9 sn daha hızlı ulaşıyor.
  • C3 Aircross bagajı 38 litre daha büyük.
  • C3 Aircross şanzıman bakımından önde: Çift Kavramalı (DCT) / Otomatik.

Tüm veriler

ÖzellikCitroen C3 Aircross C3 AircrossB-SUV · SUV · 2026–2026₺2.270.000Renault Captur CapturB-SUV · SUV · 2021–2022₺1.517.301
GüçHP145140
TorkNm230240
0-100 km/ssn8,8EN İYİ9,7
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s197203
Motor hacmicc1.1991.300
Silindir34
EmişTurboTurbo
Vites sayısı67
Enerji maliyeti₺/100km348
3,48 ₺/km
361
3,61 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km830873EN İYİ
CO₂ emisyonug/km120EN İYİ126
Yakıt tüketimiL/100km5,35,5
Bagaj hacmiL460EN İYİ422
Aks mesafesimm2.670EN İYİ2.639
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.3954.227
Genişlikmm1.7951.797
Yükseklikmm1.6601.576
Ağırlıkkg1.3861.234
DepoL4448
Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı-5
2019 testi
Hava yastığı66
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışıVar-
Park yardımıkarşılaştırma dışıGeri görüş kamerası-
ŞanzımanÇift Kavramalı (DCT)EN İYİOtomatik
Klimakarşılaştırma dışıOtomatik-
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışıStandart-
Ekrankarşılaştırma dışı10.25"-
LED farkarşılaştırma dışıVar-
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışıVar-
Döşemekarşılaştırma dışıYarı deri-
Fiyat₺2.270.000
kasko değeri
₺1.517.301
kasko değeri
Yıllık MTV₺6.902₺4.807
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı-96,0
Garantiyılkarşılaştırma dışı-3

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Citroen C3 Aircross mu Renault Captur mu?

Citroen C3 Aircross ile Renault Captur B-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Citroen C3 Aircross C3 Aircross Collection 1.2 Hybrid 145 eDCS6 ve Renault Captur Captur Icon 1.3 TCE EDC 140. Güncel kasko değeri C3 Aircross için ₺2.270.000, Captur için ₺1.517.301; Captur ₺752.699 (%33) daha ucuz.

C3 Aircross benzin motorla 145 HP, Captur benzin motorla 140 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C3 Aircross için 8,8 sn, Captur için 9,7 sn; C3 Aircross 0,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C3 Aircross için yaklaşık ₺348, Captur için ₺361 tutuyor; C3 Aircross her 100 km'de ₺13 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil C3 Aircross için yaklaşık 830 km, Captur için 873 km; uzun yolda Captur daha seyrek durur.

Uzunluk C3 Aircross için 4.395 mm, Captur için 4.227 mm; C3 Aircross 168 mm daha uzun. Aks mesafesi C3 Aircross tarafında 31 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C3 Aircross için 460 litre, Captur için 422 litre; aile ve uzun yol kullanımında C3 Aircross 38 litre önde.

İkisinde de 6 hava yastığı var.

Yıllık MTV C3 Aircross için yaklaşık ₺6.902, Captur için ₺4.807.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Citroen C3 Aircross 48 puanla önde (diğeri 45). Fiyatına göre bakıldığında ise Captur daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.

C3 Aircross mu Captur mu daha ucuz?
Captur. Güncel kasko değeri ₺1.517.301, C3 Aircross için ₺2.270.000; aradaki fark ₺752.699.
C3 Aircross mu Captur mu daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde C3 Aircross. 100 km için ₺348 harcıyor, Captur ₺361; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺1.971.
C3 Aircross mu Captur mu daha geniş?
Bagajda C3 Aircross: 460 litre, Captur için 422 litre. Aks mesafesinde C3 Aircross önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.