Citroen C3 Aircross vs Jeep Avenger
37 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: C3 Aircross Collection 1.2 Hybrid 145 eDCS6 ve Jeep Avenger E-hybrid 1.2 110 Summit FL. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Citroen C3 Aircross, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
C3 Aircross genel puanda önde, ancak hız sabitleyici bakımından Avenger daha iyi: Adaptif / Standart.
Genel değerlendirmede Citroen C3 Aircross öne çıkıyor (Kalite 65 - 61). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 44Performans32
- Ekonomiveri yetersiz
- 44Kullanışlılık31
- 90Güvenlik90
- 78Konfor & Donanım86
21 ölçütten 15'i karşılaştırıldı.
- Avenger hız sabitleyici bakımından önde: Adaptif / Standart.
- C3 Aircross bagajı 80 litre daha büyük.
- C3 Aircross 0-100 km/s'e 1,6 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C3 Aircross C3 AircrossB-SUV · SUV · 2026–2026₺2.270.000 | Jeep Avenger AvengerB-SUV · SUV · 2026–2026₺2.589.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 145EN İYİ | 110 |
| TorkNm | 230EN İYİ | 205 |
| 0-100 km/ssn | 8,8EN İYİ | 10,4 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 197 | 184 |
| Motor hacmicc | 1.199 | 1.199 |
| Silindir | 3 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı | 348 | - |
| Menzil (dolu depo/şarj)kmkarşılaştırma dışı | 830 | - |
| CO₂ emisyonug/kmkarşılaştırma dışı | 120 | - |
| Yakıt tüketimiL/100kmkarşılaştırma dışı | 5,3 | - |
| Bagaj hacmiL | 460EN İYİ | 380 |
| Aks mesafesimm | 2.670EN İYİ | 2.557 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.395 | 4.084 |
| Genişlikmm | 1.795 | 1.808 |
| Yükseklikmm | 1.660 | 1.536 |
| Ağırlıkkg | 1.386 | 1.288 |
| DepoLkarşılaştırma dışı | 44 | - |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 3 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Çift Kavramalı (DCT) | Çift Kavramalı (DCT) |
| Klima | Otomatik | Otomatik |
| Hız sabitleyici | Standart | AdaptifEN İYİ |
| Ekran | 10.25" | 10.25" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Yarı deri | Yarı deri |
| Fiyat | ₺2.270.000 | ₺2.589.000 |
| Yıllık MTV | ₺6.902 | ₺6.902 |
| Garantiyılkarşılaştırma dışı | - | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C3 Aircross mu Jeep Avenger mi?
Citroen C3 Aircross ile Jeep Avenger B-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Citroen C3 Aircross C3 Aircross Collection 1.2 Hybrid 145 eDCS6 ve Jeep Avenger Jeep Avenger E-hybrid 1.2 110 Summit FL. Güncel kasko değeri C3 Aircross için ₺2.270.000, Avenger için ₺2.589.000; C3 Aircross ₺319.000 (%12) daha ucuz.
C3 Aircross benzin motorla 145 HP, Avenger benzin motorla 110 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C3 Aircross için 8,8 sn, Avenger için 10,4 sn; C3 Aircross 1,6 saniye daha hızlı.
Uzunluk C3 Aircross için 4.395 mm, Avenger için 4.084 mm; C3 Aircross 311 mm daha uzun. Aks mesafesi C3 Aircross tarafında 113 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C3 Aircross için 460 litre, Avenger için 380 litre; aile ve uzun yol kullanımında C3 Aircross 80 litre önde.
İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺6.902.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Citroen C3 Aircross 65 puanla önde (diğeri 61). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- C3 Aircross mu Avenger mi daha ucuz?
- C3 Aircross. Güncel kasko değeri ₺2.270.000, Avenger için ₺2.589.000; aradaki fark ₺319.000.
- C3 Aircross mu Avenger mi daha geniş?
- Bagajda C3 Aircross: 460 litre, Avenger için 380 litre. Aks mesafesinde C3 Aircross önde.








