Citroen C3 Aircross vs Volkswagen T-Roc
31 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen C3 Aircross vs Volkswagen T-Roc karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
C3 Aircross ile T-Roc genel puanda başa baş (56); önceliklerinize göre kategori çubuklarına bakın.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 22Performans46
- 75Ekonomi55
- 44Kullanışlılık39
- Güvenlikveri yetersiz
- 81Konfor & Donanım83
20 ölçütten 13'i karşılaştırıldı.
- C3 Aircross her 100 km'de yaklaşık 292 ₺ daha az enerji harcıyor (%81 daha ekonomik).
- T-Roc tek depoyla ~510 km daha fazla yol gidiyor.
- T-Roc 0-100 km/s'e 4,3 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C3 Aircross E-C3 Aircross Max 83KW Uzun MenzilB-SUV · SUV · 2025–2026₺2.000.000 | Volkswagen T-Roc T-roc 1.5 TSI 150 DSG LifeB-SUV · SUV · 2022–2025₺2.017.093 |
|---|---|---|
| GüçHP | 113 | 150EN İYİ |
| TorkNm | 125 | 250EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 12,9 | 8,6EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 143 | 216 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 70EN İYİ | 361 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 399 | 909EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0EN İYİ | 125 |
| Bagaj hacmiL | 460 | 445 |
| Aks mesafesimm | 2.670EN İYİ | 2.590 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.395 | 4.234 |
| Genişlikmm | 1.795 | 1.819 |
| Yükseklikmm | 1.660 | 1.573 |
| Ağırlıkkg | 1.608 | 1.350 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımı | Geri görüş kamerasıEN İYİ | Ön + arka sensör |
| Klima | Otomatik | Çift bölgeliEN İYİ |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Standart | - |
| Ekran | 10"EN İYİ | 8" |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Yarı deri | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Fiyat | ₺2.000.000 | ₺2.017.093 |
| Yıllık MTV | ₺2.504 | ₺12.028 |
| Yıllık değer koruma% | 90,8 | 96,0 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C3 Aircross mu Volkswagen T-Roc mu?
Citroen C3 Aircross ile Volkswagen T-Roc B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C3 Aircross için ₺2.000.000, T-Roc için ₺2.017.093; C3 Aircross ₺17.093 (%1) daha ucuz.
C3 Aircross elektrik motorla 113 HP, T-Roc benzin motorla 150 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C3 Aircross için 12,9 sn, T-Roc için 8,6 sn; T-Roc 4,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C3 Aircross için yaklaşık ₺70, T-Roc için ₺361 tutuyor; C3 Aircross her 100 km'de ₺292 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil C3 Aircross için yaklaşık 399 km, T-Roc için 909 km; uzun yolda T-Roc daha seyrek durur.
Uzunluk C3 Aircross için 4.395 mm, T-Roc için 4.234 mm; C3 Aircross 161 mm daha uzun. Aks mesafesi C3 Aircross tarafında 80 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C3 Aircross için 460 litre, T-Roc için 445 litre; aile ve uzun yol kullanımında C3 Aircross 15 litre önde.
İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV C3 Aircross için yaklaşık ₺2.504, T-Roc için ₺12.028. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre C3 Aircross yılda yaklaşık %9, T-Roc %4 değer kaybediyor; T-Roc değerini daha iyi koruyor.
Ağırlıklı toplamda iki araç başa baş (56 puan). Öncelik ekonomiyse C3 Aircross, performanssa T-Roc öne çıkıyor.
- C3 Aircross mu T-Roc mu daha ucuz?
- C3 Aircross. Güncel kasko değeri ₺2.000.000, T-Roc için ₺2.017.093; aradaki fark ₺17.093.
- C3 Aircross mu T-Roc mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C3 Aircross. 100 km için ₺70 harcıyor, T-Roc ₺361; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺43.761.
- C3 Aircross mu T-Roc mu daha geniş?
- Bagajda C3 Aircross: 460 litre, T-Roc için 445 litre. Aks mesafesinde C3 Aircross önde.
- C3 Aircross mu T-Roc mu daha az değer kaybediyor?
- T-Roc. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp T-Roc için %4, C3 Aircross için %9.








