Citroen C3 Aircross vs Dacia Sandero Stepway
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen C3 Aircross vs Dacia Sandero Stepway karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Citroen C3 Aircross, 5 kategorinin 4 tanesini alıyor.
C3 Aircross genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Sandero Stepway daha iyi: 943 km / 830 km.
Genel değerlendirmede Citroen C3 Aircross öne çıkıyor (Kalite 63 - 30). Fiyatına göre ise Dacia Sandero Stepway daha iyi bir alım (Değer 47 - 46).
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 44Performans21
- 55Ekonomi58
- 44Kullanışlılık27
- 90Güvenlik13
- 79Konfor & Donanım28
21 ölçütten 17'i karşılaştırıldı.
- C3 Aircross şerit takip asistanı bakımından önde: Var / Yok.
- C3 Aircross park yardımı bakımından önde: Geri görüş kamerası / Yok.
- C3 Aircross led far bakımından önde: Var / Yok.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C3 Aircross C3 Aircross Collection 1.2 Hybrid 145 eDCS6B-SUV · SUV · 2026–2026₺2.270.000 | Dacia Sandero Stepway Sandero Stepway Essential TCE 90B-SUV · SUV · 2022–2024₺1.117.048 |
|---|---|---|
| GüçHP | 145EN İYİ | 90 |
| TorkNm | 230EN İYİ | 160 |
| 0-100 km/ssn | 8,8EN İYİ | 12,2 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 197 | 172 |
| Motor hacmicc | 1.199 | 1.000 |
| Silindir | 3 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 348 | 348 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 830 | 943EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 120 | 120 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,3 | 5,3 |
| Bagaj hacmiL | 460EN İYİ | 328 |
| Aks mesafesimm | 2.670EN İYİ | 2.604 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.395 | 4.099 |
| Genişlikmm | 1.795 | 1.848 |
| Yükseklikmm | 1.660 | 1.587 |
| Ağırlıkkg | 1.386 | 1.150 |
| DepoL | 44 | 50 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 2 |
| Hava yastığı | 6EN İYİ | 4 |
| Şerit takip asistanı | VarEN İYİ | Yok |
| Park yardımı | Geri görüş kamerasıEN İYİ | Yok |
| Şanzıman | Çift Kavramalı (DCT)EN İYİ | Manuel |
| Klima | OtomatikEN İYİ | Manuel |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 10.25" | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Yok |
| LED far | VarEN İYİ | Yok |
| Anahtarsız giriş | VarEN İYİ | Yok |
| Döşeme | Yarı deriEN İYİ | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Fiyat | ₺2.270.000 | ₺1.117.048 |
| Yıllık MTV | ₺6.902 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 92,6 |
| Garantiyılkarşılaştırma dışı | - | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C3 Aircross mu Dacia Sandero Stepway mı?
Citroen C3 Aircross ile Dacia Sandero Stepway B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C3 Aircross için ₺2.270.000, Sandero Stepway için ₺1.117.048; Sandero Stepway ₺1.152.952 (%51) daha ucuz.
C3 Aircross benzin motorla 145 HP, Sandero Stepway benzin motorla 90 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C3 Aircross için 8,8 sn, Sandero Stepway için 12,2 sn; C3 Aircross 3,4 saniye daha hızlı. 100 km'lik enerji maliyeti ikisinde de yaklaşık ₺348. Tek depoyla menzil C3 Aircross için yaklaşık 830 km, Sandero Stepway için 943 km; uzun yolda Sandero Stepway daha seyrek durur.
Uzunluk C3 Aircross için 4.395 mm, Sandero Stepway için 4.099 mm; C3 Aircross 296 mm daha uzun. Aks mesafesi C3 Aircross tarafında 66 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C3 Aircross için 460 litre, Sandero Stepway için 328 litre; aile ve uzun yol kullanımında C3 Aircross 132 litre önde.
Hava yastığı sayısı C3 Aircross için 6, Sandero Stepway için 4.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺6.902.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Citroen C3 Aircross 63 puanla önde (diğeri 30). Fiyatına göre bakıldığında ise Sandero Stepway daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- C3 Aircross mu Sandero Stepway mı daha ucuz?
- Sandero Stepway. Güncel kasko değeri ₺1.117.048, C3 Aircross için ₺2.270.000; aradaki fark ₺1.152.952.
- C3 Aircross mu Sandero Stepway mı daha geniş?
- Bagajda C3 Aircross: 460 litre, Sandero Stepway için 328 litre. Aks mesafesinde C3 Aircross önde.











