araçkarşılaştır.com

Citroen C-Elysee vs Citroen C4

28 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Citroen C-Elysee vs Citroen C4 karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Citroen C-Elysee, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.

Genel değerlendirmede Citroen C-Elysee öne çıkıyor (Kalite 55 - 48). Fiyatına göre ise Citroen C4 daha iyi bir alım (Değer 67 - 48).

GENEL PUAN · ÖNDE
55
Citroen C-Elysee · Değer 48
GENEL PUAN
48
Citroen C4 · Değer 67

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2013 ve 2021). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Citroen C-ElyseeCitroen C4
  • 31Performans28
  • 68Ekonomi57
  • 48Kullanışlılık36
  • 66Güvenlik66
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.

  • C-Elysee bagajı 126 litre daha büyük.
  • C-Elysee her 100 km'de yaklaşık 55 ₺ daha az enerji harcıyor (%15 daha ekonomik).
  • C-Elysee tek depoyla ~294 km daha fazla yol gidiyor.

Tüm veriler

ÖzellikCitroen C-Elysee C-elysee 1.5 BLUEHDI 100 6MT Feel BoldC · Sedan · 2022–2024₺1.178.125Citroen C4 C4 Feel 1.2 PURETECH 100 BVM6 E6.3C · Sedan · 2021–2023₺1.147.668
GüçHP100100
TorkNm250EN İYİ205
0-100 km/ssn10,810,9
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s184189
Motor hacmicc1.5001.200
Silindir43
EmişTurboTurbo
Vites sayısı66
Enerji maliyeti₺/100km300EN İYİ
3,00 ₺/km
355
3,55 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km1.220EN İYİ926
CO₂ emisyonug/km108EN İYİ122
Yakıt tüketimiL/100km4,15,4
Bagaj hacmiL506EN İYİ380
Aks mesafesimm2.6522.670
Koltuk55
Uzunlukmm4.4284.360
Genişlikmm1.7481.800
Yükseklikmm1.4661.525
Ağırlıkkg1.1651.276
DepoL5050
Euro NCAPyıldız4
2013 testi
4
2021 testi
Hava yastığıkarşılaştırma dışı-6
ŞanzımanManuelManuel
Fiyat₺1.178.125
kasko değeri
₺1.147.668
kasko değeri
Yıllık MTV₺12.028₺4.807
Yıllık değer koruma%91,097,0
Garantiyıl22

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Citroen C-Elysee mi Citroen C4 mi?

Citroen C-Elysee ile Citroen C4 C segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C-Elysee için ₺1.178.125, C4 için ₺1.147.668; C4 ₺30.457 (%3) daha ucuz.

C-Elysee dizel motorla 100 HP, C4 benzin motorla 100 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C-Elysee için 10,8 sn, C4 için 10,9 sn; C-Elysee 0,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C-Elysee için yaklaşık ₺300, C4 için ₺355 tutuyor; C-Elysee her 100 km'de ₺55 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil C-Elysee için yaklaşık 1.220 km, C4 için 926 km; uzun yolda C-Elysee daha seyrek durur.

Uzunluk C-Elysee için 4.428 mm, C4 için 4.360 mm; C-Elysee 68 mm daha uzun. Aks mesafesi C4 tarafında 18 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C-Elysee için 506 litre, C4 için 380 litre; aile ve uzun yol kullanımında C-Elysee 126 litre önde.

Euro NCAP'te C-Elysee 4 yıldız (2013), C4 4 yıldız (2021) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.

Yıllık MTV C-Elysee için yaklaşık ₺12.028, C4 için ₺4.807. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre C-Elysee yılda yaklaşık %9, C4 %3 değer kaybediyor; C4 değerini daha iyi koruyor.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Citroen C-Elysee 55 puanla önde (diğeri 48). Fiyatına göre bakıldığında ise C4 daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.

C-Elysee mi C4 mi daha ucuz?
C4. Güncel kasko değeri ₺1.147.668, C-Elysee için ₺1.178.125; aradaki fark ₺30.457.
C-Elysee mi C4 mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde C-Elysee. 100 km için ₺300 harcıyor, C4 ₺355; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺8.234.
C-Elysee mi C4 mi daha geniş?
Bagajda C-Elysee: 506 litre, C4 için 380 litre. Aks mesafesinde C4 önde.
C-Elysee mi C4 mi daha az değer kaybediyor?
C4. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp C4 için %3, C-Elysee için %9.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.