araçkarşılaştır.com

Cadillac Lyriq vs Kia EV9

35 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Lyriq 388KW ve EV9 (384) AT 4x4 Gt-line. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Cadillac Lyriq, 3 kategorinin 3 tanesini alıyor.

Lyriq genel puanda önde, ancak tork bakımından EV9 daha iyi: 700 Nm / 610 Nm.

Genel değerlendirmede Cadillac Lyriq öne çıkıyor (Kalite 84 - 71). Fiyatına göre ise Kia EV9 daha iyi bir alım (Değer 26 - 9).

GENEL PUAN · ÖNDE
84
Cadillac Lyriq · Değer 9
GENEL PUAN
71
Kia EV9 · Değer 26

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Cadillac LyriqKia EV9
  • 93Performans88
  • 77Ekonomi75
  • 85Kullanışlılık48
  • Güvenlikveri yetersiz
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

20 ölçütten 8'i karşılaştırıldı.

  • Lyriq bagajı 460 litre daha büyük.
  • Lyriq 144 HP daha güçlü.
  • Lyriq 0-100 km/s'e 1,1 sn daha hızlı ulaşıyor.

Tüm veriler

ÖzellikCadillac Lyriq LyriqE-SUV · SUV · 2024–2024₺7.344.233Kia EV9 EV9E-SUV · SUV · 2023–2026₺7.870.000
GüçHP528EN İYİ384
TorkNm610700EN İYİ
0-100 km/ssn4,9EN İYİ6,0
ÇekişDört çekerDört çeker
Azami hızkm/s210200
Enerji maliyeti₺/100km91
0,91 ₺/km
98
0,98 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km530505
CO₂ emisyonug/km00
Enerji tüketimikWh/100km21,022,8
BataryakWh102,0100,0
DC hızlı şarj (10-80%)dk3224
Bagaj hacmiL793EN İYİ333
Aks mesafesimm3.0943.100
Koltuk57
Kapı55
Uzunlukmm4.9965.010
Genişlikmm1.9771.980
Yükseklikmm1.6231.780
Ağırlıkkg2.5772.550
Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı-5
2023 testi
Hava yastığıkarşılaştırma dışı-7
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı-Var
Park yardımıkarşılaştırma dışı-Geri görüş kamerası
Klimakarşılaştırma dışı-Çift bölgeli
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı-Adaptif
Ekrankarşılaştırma dışı-12.3"
Cam tavankarşılaştırma dışı-Var
LED farkarşılaştırma dışı-Var
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı-Var
Döşemekarşılaştırma dışı-Deri
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Var
Fiyat₺7.344.233
kasko değeri
₺7.870.000
kasko değeri
Yıllık MTV₺57.170₺57.170
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı-91,3
Garantiyıl25

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Cadillac Lyriq mi Kia EV9 mi?

Cadillac Lyriq ile Kia EV9 E-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Cadillac Lyriq Lyriq 388KW ve Kia EV9 EV9 (384) AT 4x4 Gt-line. Güncel kasko değeri Lyriq için ₺7.344.233, EV9 için ₺7.870.000; Lyriq ₺525.767 (%7) daha ucuz.

Lyriq elektrik motorla 528 HP, EV9 elektrik motorla 384 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Lyriq için 4,9 sn, EV9 için 6,0 sn; Lyriq 1,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Lyriq için yaklaşık ₺91, EV9 için ₺98 tutuyor; Lyriq her 100 km'de ₺8 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Lyriq için yaklaşık 530 km, EV9 için 505 km; uzun yolda Lyriq daha seyrek durur.

İki araç da yaklaşık 5.000 mm uzunluğunda. Aks mesafesi EV9 tarafında 6 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Lyriq için 793 litre, EV9 için 333 litre; aile ve uzun yol kullanımında Lyriq 460 litre önde.

Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺57.170. Garanti süresi Lyriq için 2 yıl, EV9 için 5 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Cadillac Lyriq 84 puanla önde (diğeri 71). Fiyatına göre bakıldığında ise EV9 daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.

Lyriq mi EV9 mi daha ucuz?
Lyriq. Güncel kasko değeri ₺7.344.233, EV9 için ₺7.870.000; aradaki fark ₺525.767.
Lyriq mi EV9 mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Lyriq. 100 km için ₺91 harcıyor, EV9 ₺98; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺1.166.
Lyriq mi EV9 mi daha geniş?
Bagajda Lyriq: 793 litre, EV9 için 333 litre. Aks mesafesinde EV9 önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.