BYD Song Plus vs Kia EV2
23 özellik · 2/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Song Plus EV ve EV2 107.8KW Elegance. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 54Performans45
- 75Ekonomi73
- Kullanışlılıkveri yetersiz
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 6'i karşılaştırıldı.
- Song Plus 71 HP daha güçlü.
- Song Plus 80 Nm daha fazla tork üretiyor.
- EV2 0-100 km/s'e 0,9 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | BYD Song Plus Song PlusSUV · 2025–2025₺2.552.053 | Kia EV2 EV2SUV · 2026–2026₺1.919.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 218EN İYİ | 147 |
| TorkNm | 330EN İYİ | 250 |
| 0-100 km/ssn | 9,6 | 8,7EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 175 | 161 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 75 | 65 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 420EN İYİ | 317 |
| CO₂ emisyonug/km | 0 | 0 |
| Enerji tüketimikWh/100km | 17,4 | 15,1 |
| BataryakWh | 71,8 | 42,2 |
| DC hızlı şarj (10-80%)dkkarşılaştırma dışı | - | 29 |
| Bagaj hacmiLkarşılaştırma dışı | - | 362 |
| Aks mesafesimmkarşılaştırma dışı | - | 2.565 |
| Koltukkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmmkarşılaştırma dışı | - | 4.060 |
| Genişlikmmkarşılaştırma dışı | - | 1.800 |
| Yükseklikmmkarşılaştırma dışı | - | 1.575 |
| Ağırlıkkgkarşılaştırma dışı | - | 1.545 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 7 |
| Fiyat | ₺2.552.053 | ₺1.919.000 |
| Yıllık MTV | ₺14.586 | ₺6.974 |
| Garantiyıl | 6 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BYD Song Plus mu Kia EV2 mi?
BYD Song Plus ile Kia EV2 iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: BYD Song Plus Song Plus EV ve Kia EV2 EV2 107.8KW Elegance. Güncel kasko değeri Song Plus için ₺2.552.053, EV2 için ₺1.919.000; EV2 ₺633.053 (%25) daha ucuz.
Song Plus elektrik motorla 218 HP, EV2 elektrik motorla 147 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Song Plus için 9,6 sn, EV2 için 8,7 sn; EV2 0,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Song Plus için yaklaşık ₺75, EV2 için ₺65 tutuyor; EV2 her 100 km'de ₺10 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Song Plus için yaklaşık 420 km, EV2 için 317 km; uzun yolda Song Plus daha seyrek durur.
Yıllık MTV Song Plus için yaklaşık ₺14.586, EV2 için ₺6.974. Garanti süresi Song Plus için 6 yıl, EV2 için 5 yıl.
Öncelik ekonomiyse EV2, performanssa Song Plus öne çıkıyor.
- Song Plus mu EV2 mi daha ucuz?
- EV2. Güncel kasko değeri ₺1.919.000, Song Plus için ₺2.552.053; aradaki fark ₺633.053.
- Song Plus mu EV2 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde EV2. 100 km için ₺65 harcıyor, Song Plus ₺75; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺1.490.








