Buick Encore GX vs MG ZS
34 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Encore GX 1.3 ve ZS 1.0T 111 AT Comfort. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Buick Encore GX, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Encore GX genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından ZS daha iyi: 440 ₺/100km / 460 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Buick Encore GX öne çıkıyor (Kalite 47 - 35). Fiyatına göre ise MG ZS daha iyi bir alım (Değer 57 - 55).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 45Performans24
- 38Ekonomi41
- 59Kullanışlılık39
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- Encore GX bagajı 214 litre daha büyük.
- Encore GX 0-100 km/s'e 3,4 sn daha hızlı ulaşıyor.
- Encore GX 44 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | Buick Encore GX Encore GXC-SUV · SUV · 2021–2021₺1.518.003 | MG ZS ZSC-SUV · SUV · 2023–2024₺1.339.547 |
|---|---|---|
| GüçHP | 155EN İYİ | 111 |
| TorkNm | 240EN İYİ | 160 |
| 0-100 km/ssn | 9,0EN İYİ | 12,4 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 190 | 180 |
| Motor hacmicc | 1.300 | 1.000 |
| Silindir | 3 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 460 | 440EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 714 | 716 |
| CO₂ emisyonug/km | 160 | 153EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 7,0 | 6,7 |
| Bagaj hacmiL | 662EN İYİ | 448 |
| Aks mesafesimm | 2.640EN İYİ | 2.585 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.295 | 4.323 |
| Genişlikmm | 1.798 | 1.809 |
| Yükseklikmm | 1.628 | 1.649 |
| Ağırlıkkg | 1.444 | 1.570 |
| DepoL | 50 | 48 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 3 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Arka sensör |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Manuel |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Standart |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 10.1" |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Fiyat | ₺1.518.003 | ₺1.339.547 |
| Yıllık MTV | ₺4.807 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 95,0 |
| Garantiyılkarşılaştırma dışı | - | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Buick Encore GX mi MG ZS mi?
Buick Encore GX ile MG ZS C-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Buick Encore GX Encore GX 1.3 ve MG ZS ZS 1.0T 111 AT Comfort. Güncel kasko değeri Encore GX için ₺1.518.003, ZS için ₺1.339.547; ZS ₺178.456 (%12) daha ucuz.
Encore GX benzin motorla 155 HP, ZS benzin motorla 111 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Encore GX için 9,0 sn, ZS için 12,4 sn; Encore GX 3,4 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Encore GX için yaklaşık ₺460, ZS için ₺440 tutuyor; ZS her 100 km'de ₺20 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Encore GX için yaklaşık 714 km, ZS için 716 km; uzun yolda ZS daha seyrek durur.
Uzunluk Encore GX için 4.295 mm, ZS için 4.323 mm; ZS 28 mm daha uzun. Aks mesafesi Encore GX tarafında 55 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Encore GX için 662 litre, ZS için 448 litre; aile ve uzun yol kullanımında Encore GX 214 litre önde.
Yıllık MTV Encore GX için yaklaşık ₺4.807, ZS için ₺6.902.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Buick Encore GX 47 puanla önde (diğeri 35). Fiyatına göre bakıldığında ise ZS daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse ZS, bagaj ve aile kullanımıysa Encore GX daha mantıklı bir seçim.
- Encore GX mi ZS mi daha ucuz?
- ZS. Güncel kasko değeri ₺1.339.547, Encore GX için ₺1.518.003; aradaki fark ₺178.456.
- Encore GX mi ZS mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde ZS. 100 km için ₺440 harcıyor, Encore GX ₺460; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺2.956.
- Encore GX mi ZS mi daha geniş?
- Bagajda Encore GX: 662 litre, ZS için 448 litre. Aks mesafesinde Encore GX önde.










