BMW X7 vs GMC Yukon
30 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW X7 vs GMC Yukon karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
BMW X7, 3 kategorinin 3 tanesini alıyor.
X7 genel puanda önde, ancak güç bakımından Yukon daha iyi: 426 HP / 340 HP.
Genel değerlendirmede BMW X7 öne çıkıyor (Kalite 70 - 59). Fiyatına göre ise GMC Yukon daha iyi bir alım (Değer 30 - 25).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 90Performans88
- 43Ekonomi16
- 83Kullanışlılık81
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- X7 her 100 km'de yaklaşık 461 ₺ daha az enerji harcıyor (%48 daha ekonomik).
- X7 tek depoyla ~540 km daha fazla yol gidiyor.
- X7 0-100 km/s'e 1,5 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | BMW X7 X7 XDRIVE40d 3.0 (340) M ExcellenceF-SUV · SUV · 2021–2026₺24.979.100 | GMC Yukon Yukon Denali 6.2 10ATF-SUV · SUV · 2021–2026₺25.500.982 |
|---|---|---|
| GüçHP | 340 | 426EN İYİ |
| TorkNm | 700EN İYİ | 624 |
| 0-100 km/ssn | 4,6EN İYİ | 6,1 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | 250 | - |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | 3.000 | - |
| Silindirkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Emiş | Turbo | Atmosferik |
| Vites sayısı | 8 | 10 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 505EN İYİ | 966 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.159EN İYİ | 619 |
| CO₂ emisyonug/km | 181EN İYİ | 345 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,9 | 14,7 |
| Bagaj hacmiL | 750EN İYİ | 722 |
| Aks mesafesimm | 3.105EN İYİ | 3.071 |
| Koltuk | 7 | 7 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 5.151 | 5.334 |
| Genişlikmm | 2.000 | 2.057 |
| Yükseklikmm | 1.805 | 1.943 |
| Ağırlıkkg | 2.440 | 2.560 |
| DepoL | 80 | 91 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Adaptif | - |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 14.9" | - |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Deri | - |
| Fiyat | ₺24.979.100 | ₺25.500.982 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺70.018 | - |
| Yıllık değer koruma% | 94,2 | 93,8 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW X7 mi GMC Yukon mu?
BMW X7 ile GMC Yukon F-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri X7 için ₺24.979.100, Yukon için ₺25.500.982; X7 ₺521.882 (%2) daha ucuz.
X7 dizel motorla 340 HP, Yukon benzin motorla 426 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X7 için 4,6 sn, Yukon için 6,1 sn; X7 1,5 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X7 için yaklaşık ₺505, Yukon için ₺966 tutuyor; X7 her 100 km'de ₺461 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X7 için yaklaşık 1.159 km, Yukon için 619 km; uzun yolda X7 daha seyrek durur.
Uzunluk X7 için 5.151 mm, Yukon için 5.334 mm; Yukon 183 mm daha uzun. Aks mesafesi X7 tarafında 34 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X7 için 750 litre, Yukon için 722 litre; aile ve uzun yol kullanımında X7 28 litre önde.
Kasko listesine göre ikisi de yılda yaklaşık %6 değer kaybediyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW X7 70 puanla önde (diğeri 59). Fiyatına göre bakıldığında ise Yukon daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik ekonomiyse X7, performanssa Yukon öne çıkıyor.
- X7 mi Yukon mu daha ucuz?
- X7. Güncel kasko değeri ₺24.979.100, Yukon için ₺25.500.982; aradaki fark ₺521.882.
- X7 mi Yukon mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde X7. 100 km için ₺505 harcıyor, Yukon ₺966; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺69.157.
- X7 mi Yukon mu daha geniş?
- Bagajda X7: 750 litre, Yukon için 722 litre. Aks mesafesinde X7 önde.







