BMW X3 vs Land Rover Velar
33 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW X3 vs Land Rover Velar karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Velar, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Velar genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından X3 daha iyi: 427 ₺/100km / 650 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Land Rover Velar öne çıkıyor (Kalite 65 - 64). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 49Performans72
- 49Ekonomi27
- 64Kullanışlılık71
- 92Güvenlik92
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- X3 her 100 km'de yaklaşık 223 ₺ daha az enerji harcıyor (%34 daha ekonomik).
- Velar 130 HP daha güçlü.
- Velar 150 Nm daha fazla tork üretiyor.
Tüm veriler
| Özellik | BMW X3 X3 SDRIVE20i 1.6 (170) M Sport FLD-SUV · SUV · 2024–2024₺5.008.903 | Land Rover Velar Velar 2.0 P300 R-dynamic SD-SUV · SUV · 2020–2020₺7.577.120 |
|---|---|---|
| GüçHP | 170 | 300EN İYİ |
| TorkNm | 250 | 400EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 8,6 | 7,3EN İYİ |
| Çekiş | Arkadan itiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 223 | 209 |
| Motor hacmicc | 1.600 | 2.000 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 427EN İYİ | 650 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.000EN İYİ | 838 |
| CO₂ emisyonug/km | 149EN İYİ | 226 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,5 | 9,9 |
| Bagaj hacmiL | 570 | 673EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.865 | 2.874 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.755 | 4.797 |
| Genişlikmm | 1.920 | 1.930 |
| Yükseklikmm | 1.660 | 1.665 |
| Ağırlıkkg | 1.830 | 1.900 |
| DepoL | 65 | 83 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | Otomatik | - |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Standart | - |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 6.5" | - |
| LED far | Var | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Yarı deri | - |
| Fiyat | ₺5.008.903 | ₺7.577.120 |
| Yıllık MTV | ₺12.028 | ₺15.147 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW X3 mi Land Rover Velar mı?
BMW X3 ile Land Rover Velar D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri X3 için ₺5.008.903, Velar için ₺7.577.120; X3 ₺2.568.217 (%34) daha ucuz.
X3 benzin motorla 170 HP, Velar benzin motorla 300 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X3 için 8,6 sn, Velar için 7,3 sn; Velar 1,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X3 için yaklaşık ₺427, Velar için ₺650 tutuyor; X3 her 100 km'de ₺223 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X3 için yaklaşık 1.000 km, Velar için 838 km; uzun yolda X3 daha seyrek durur.
Uzunluk X3 için 4.755 mm, Velar için 4.797 mm; Velar 42 mm daha uzun. Aks mesafesi Velar tarafında 9 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X3 için 570 litre, Velar için 673 litre; aile ve uzun yol kullanımında Velar 103 litre önde.
Euro NCAP'te X3 5 yıldız (2017), Velar 5 yıldız (2017) almış.
Yıllık MTV X3 için yaklaşık ₺12.028, Velar için ₺15.147. Garanti süresi X3 için 2 yıl, Velar için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Velar 65 puanla önde (diğeri 64). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse X3, bagaj ve aile kullanımıysa Velar daha mantıklı bir seçim.
- X3 mi Velar mı daha ucuz?
- X3. Güncel kasko değeri ₺5.008.903, Velar için ₺7.577.120; aradaki fark ₺2.568.217.
- X3 mi Velar mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde X3. 100 km için ₺427 harcıyor, Velar ₺650; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺33.502.
- X3 mi Velar mı daha geniş?
- Bagajda Velar: 673 litre, X3 için 570 litre. Aks mesafesinde Velar önde.












