araçkarşılaştır.com

BMW X2 vs Land Rover Evoque

29 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: X2 Sdrive 16d 1.5 116 Specialedition Msport X ve Evoque 1.5 PHEV269 Dynamic Hse. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Land Rover Evoque, 4 kategorinin 1 tanesini alıyor.

Evoque genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından X2 daha iyi: 329 ₺/100km / 506 ₺/100km.

Genel değerlendirmede Land Rover Evoque öne çıkıyor (Kalite 63 - 61). Fiyatına göre ise BMW X2 daha iyi bir alım (Değer 46 - 29).

GENEL PUAN
61
BMW X2 · Değer 46
GENEL PUAN · ÖNDE
63
Land Rover Evoque · Değer 29

Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2019). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

BMW X2Land Rover Evoque
  • 33Performans76
  • 64Ekonomi44
  • 54Kullanışlılık46
  • 87Güvenlik87
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.

  • Evoque 0-100 km/s'e 4,5 sn daha hızlı ulaşıyor.
  • Evoque 153 HP daha güçlü.
  • X2 her 100 km'de yaklaşık 177 ₺ daha az enerji harcıyor (%35 daha ekonomik).

Tüm veriler

ÖzellikBMW X2 X2C-SUV · SUV · 2021–2022₺2.661.044Land Rover Evoque EvoqueC-SUV · SUV · 2024–2024₺6.400.785
GüçHP116269EN İYİ
TorkNm270540EN İYİ
0-100 km/ssn11,46,9EN İYİ
ÇekişÖnden çekişDört çeker
Azami hızkm/s190209
Motor hacmicc1.5001.500
Silindir33
EmişTurboTurbo
Vites sayısı78
Enerji maliyeti₺/100km329EN İYİ
3,29 ₺/km
506
5,06 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km1.133EN İYİ740
CO₂ emisyonug/km11832EN İYİ
Yakıt tüketimiL/100km4,57,7
Bagaj hacmiL560EN İYİ472
Aks mesafesimm2.6922.681
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.5544.371
Genişlikmm1.8451.904
Yükseklikmm1.5901.649
Ağırlıkkg1.5852.000
DepoL5157
Euro NCAPyıldız5
2022 testi
5
2019 testi
Hava yastığı66
ŞanzımanOtomatikOtomatik
Fiyat₺2.661.044
kasko değeri
₺6.400.785
kasko değeri
Yıllık MTV₺9.012₺12.028
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı95,0-
Garantiyıl23

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

BMW X2 mi Land Rover Evoque mi?

BMW X2 ile Land Rover Evoque C-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: BMW X2 X2 Sdrive 16d 1.5 116 Specialedition Msport X ve Land Rover Evoque Evoque 1.5 PHEV269 Dynamic Hse. Güncel kasko değeri X2 için ₺2.661.044, Evoque için ₺6.400.785; X2 ₺3.739.741 (%58) daha ucuz.

X2 dizel motorla 116 HP, Evoque şarjlı hibrit (phev) motorla 269 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X2 için 11,4 sn, Evoque için 6,9 sn; Evoque 4,5 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X2 için yaklaşık ₺329, Evoque için ₺506 tutuyor; X2 her 100 km'de ₺177 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X2 için yaklaşık 1.133 km, Evoque için 740 km; uzun yolda X2 daha seyrek durur.

Uzunluk X2 için 4.554 mm, Evoque için 4.371 mm; X2 183 mm daha uzun. Aks mesafesi X2 tarafında 11 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X2 için 560 litre, Evoque için 472 litre; aile ve uzun yol kullanımında X2 88 litre önde.

Euro NCAP'te X2 5 yıldız (2022), Evoque 5 yıldız (2019) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.

Yıllık MTV X2 için yaklaşık ₺9.012, Evoque için ₺12.028. Garanti süresi X2 için 2 yıl, Evoque için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Evoque 63 puanla önde (diğeri 61). Fiyatına göre bakıldığında ise X2 daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik ekonomiyse X2, performanssa Evoque öne çıkıyor.

X2 mi Evoque mi daha ucuz?
X2. Güncel kasko değeri ₺2.661.044, Evoque için ₺6.400.785; aradaki fark ₺3.739.741.
X2 mi Evoque mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde X2. 100 km için ₺329 harcıyor, Evoque ₺506; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺26.509.
X2 mi Evoque mi daha geniş?
Bagajda X2: 560 litre, Evoque için 472 litre. Aks mesafesinde X2 önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.