BMW X2 vs DS DS 7
29 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW X2 vs DS DS 7 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
DS DS 7, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
DS 7 genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından X2 daha iyi: 329 ₺/100km / 473 ₺/100km.
Genel değerlendirmede DS DS 7 öne çıkıyor (Kalite 66 - 61). Fiyatına göre ise BMW X2 daha iyi bir alım (Değer 46 - 11).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 33Performans81
- 64Ekonomi42
- 54Kullanışlılık56
- 87Güvenlik87
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- DS 7 0-100 km/s'e 5,5 sn daha hızlı ulaşıyor.
- DS 7 184 HP daha güçlü.
- X2 her 100 km'de yaklaşık 144 ₺ daha az enerji harcıyor (%30 daha ekonomik).
Tüm veriler
| Özellik | BMW X2 X2 Sdrive 16d 1.5 116 Specialedition Msport XC-SUV · SUV · 2021–2022₺2.661.044 | DS DS 7 DS 7 Etoile Plug-in Hybrid AWD 300C-SUV · SUV · 2025–2025₺4.554.890 |
|---|---|---|
| GüçHP | 116 | 300EN İYİ |
| TorkNm | 270 | 520EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 11,4 | 5,9EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 190 | 235 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | 1.500 | - |
| Silindir | 3 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 329EN İYİ | 473 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.133EN İYİ | 597 |
| CO₂ emisyonug/km | 118 | 33EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 4,5 | 7,2 |
| Bagaj hacmiL | 560 | 555 |
| Aks mesafesimm | 2.692 | 2.740EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.554 | 4.593 |
| Genişlikmm | 1.845 | 1.891 |
| Yükseklikmm | 1.590 | 1.625 |
| Ağırlıkkg | 1.585 | 1.520 |
| DepoL | 51 | 43 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺2.661.044 | ₺4.554.890 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺9.012 | - |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 95,0 | - |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW X2 mi DS DS 7 mi?
BMW X2 ile DS DS 7 C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri X2 için ₺2.661.044, DS 7 için ₺4.554.890; X2 ₺1.893.846 (%42) daha ucuz.
X2 dizel motorla 116 HP, DS 7 şarjlı hibrit (phev) motorla 300 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X2 için 11,4 sn, DS 7 için 5,9 sn; DS 7 5,5 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X2 için yaklaşık ₺329, DS 7 için ₺473 tutuyor; X2 her 100 km'de ₺144 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X2 için yaklaşık 1.133 km, DS 7 için 597 km; uzun yolda X2 daha seyrek durur.
Uzunluk X2 için 4.554 mm, DS 7 için 4.593 mm; DS 7 39 mm daha uzun. Aks mesafesi DS 7 tarafında 48 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X2 için 560 litre, DS 7 için 555 litre; aile ve uzun yol kullanımında X2 5 litre önde.
Euro NCAP'te X2 5 yıldız (2022), DS 7 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında DS DS 7 66 puanla önde (diğeri 61). Fiyatına göre bakıldığında ise X2 daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik ekonomiyse X2, performanssa DS 7 öne çıkıyor.
- X2 mi DS 7 mi daha ucuz?
- X2. Güncel kasko değeri ₺2.661.044, DS 7 için ₺4.554.890; aradaki fark ₺1.893.846.
- X2 mi DS 7 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde X2. 100 km için ₺329 harcıyor, DS 7 ₺473; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺21.582.
- X2 mi DS 7 mi daha geniş?
- Bagajda X2: 560 litre, DS 7 için 555 litre. Aks mesafesinde DS 7 önde.












